آخرین مقالات

مقاله صدق در شورای علمی گروه اخلاق دانشنامه قرآن‌شناسی به تصویب رسید

در صد و بیست و پنجمین جلسه شورای علمی گروه اخلاق دانشنامه قرآن‌شناسی مقاله صدق اثر مهدی نجیبی به تصویب رسید.

اربعین؛ استمرار شمشیرهایی که از نیام ایمان بیرون آمده بود

زینب(س) نرفته که نیاید. رفتن از کربلا پایان حادثه نیست. این رفتن استمرار شمشیرهایی است که از نیام ایمان بیرون آمده بود؛ تداوم فریادهایی است که از حلقوم عطش تراویده بود.

ادبیات اسلامی در اخلاق پژوهش

حجت‌الاسلام محمدرضا جباران عضو هیأت علمی گروه اخلاق پژوهشکده نظام‌های اسلامی پژوهشگاه در جدیدترین یادداشت خود به موضوع “اخلاق پژوهش” پرداخته‌است.

فعالیت‌های گروه قرآن‌پژوهی تبیین شد

حجت‌الاسلام محمد حسن جواهری مدیر گروه قرآن‌پژوهی پژوهشکده حکمت و دین‌پژوهی پژوهشگاه در مصاحبه‌ای از فعالیت‌ها و دستاوردهای این گروه علمی گفت.

رودگر: عرفان اجتماعی از دانش‌های فعال در تکوین و تکامل فرهنگ و تمدن اسلامی...

نشست علمی ”عرفان اجتماعی (ماهیت و مولفه‌ها)” توسط گروه عرفان پژوهشگاه با همکاری دانشگاه ادیان و مذاهب و با حضور اساتید و صاحبنظران این حوزه در قم برگزار شد.

ملک‌زاده: سند الگوی ۵۰ ساله پیشرفت ایران، بهترین نقشه راه برای دولت‌های آینده است

حجت الاسلام محمد ملک‌زاده عضو هیأت علمی گروه سیاست پژوهشگاه درباره اهمیت صدور سند الگوی پیشرفت ایران در پنجاه سال آینده به گفتگو پرداخت.

قائمی‌نیا: تئولوژی به معنای مثبت اجتناب‌پذیر است

حجت‌الاسلام علیرضا قائمی‌نیا عضو هیأت علمی گروه معرفت‌شناسی پژوهشگاه در روز نخست همایش «پرسش از امر دینی در جهان معاصر» به سخنرانی پرداخت.

وداع با «توسعه‌ی تجدُّدی» در چهل‌سالگیِ انقلاب

فراخوان رهبر انقلاب برای تکمیل و ارتقای الگوی پایه‌ اسلامی ایرانی پیشرفت از عزم و جدیت خلل‌ناپذیرشان در ایجاد تحولات ساختاری و کلان، خبر می‌دهد و نشانگر افقی تجددزدوده و غیرغربی است.

«برهان نظم و الحاد مدرن» در راه انتشار

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حمیدرضا شاکرین عضو هیات علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی از چاپ جدیدترین اثر خود با عنوان برهان نظم و الحاد مدرن خبر داد.

هفتادمین شماره از فصلنامه علمی پژوهشی اقتصاد اسلامی منتشر شد

به گزارش اداره روابط عمومي و اطلاع رسانی پژوهشگاه فرهنگ و انديشه اسلامي، فصلنامه علمي پژوهشي اقتصاد اسلامي، شماره 70 ویژه تابستان سال 1397...