آخرین مقالات

پیام تبریک آیت‌الله رشاد خطاب به سردار سرلشگر پاسدار حسین سلامی

درپی انتصاب سردار سرلشگر پاسدار حسین سلامی به عنوان فرمانده کلّ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی آیت‌الله علی‌اکبر رشاد پیام تبریکی صادر نمود.

دوازده امامی بودن، اصل مشترک مذاهب اسلامی

مقاله ارزشمند “دوازده امامی بودن اصل مشترک مذاهب اسلامی” به قلم حجت‌الاسلام و المسلمین غلامحسین زینلی عضو هیأت علمی پژوهشگاه در پانزدهمین جشنواره بین‌المللی دکترین مهدویت به عنوان مقاله برگزیده انتخاب شد.

حضور چشم‌گیر پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در نمایشگاه سی و دوم

در گفت‌وگو با سیدغلامرضا حسینی مدیرعامل سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، از چند و چون حضور امسال این انتشارات در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران جویا می‌شویم.

عرضه کتاب سایه روشن‌های «سایه» به سی و دومین نمایشگاه کتاب تهران

به بهانه حضور سازمان انتشارات پژوهشگاه در سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، به معرفی کتاب "سایه روشن‌های «سایه» (نقد اشعار هوشنگ ابتهاج)" که برای نخستین بار در نمایشگاه سی و دوم عرضه خواهد شد می‌پردازیم.

کتاب جایگاه زنان در پیشرفت جامعه در سی و دومین نمایشگاه کتاب تهران

به بهانه حضور سازمان انتشارات پژوهشگاه در سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، به معرفی کتاب جایگاه زنان در پیشرفت جامعه که برای نخستین بار در نمایشگاه سی و دوم عرضه خواهد شد می‌پردازیم.

در جشن بیست سالگی کانون اندیشه جوان چه گذشت؟

مراسم بیستمین سالگرد تاسیس کانون اندیشه جوان با حضور جمعی از اندیشمندان، علاقمندان و فعالان حوزه فرهنگ و اندیشه روز چهارشنبه مورخ 28 فروردین ماه در سالن شهید مطهری این موسسه برگزار شد.

مرجعیت، نهادی مقدس اما سنجش‌پذیر

دکتر محمدرضا یقینی عضو هیأت علمی پژوهشگاه در یادداشتی به ریشه‌های فقهی- کلامی مرجعیت پرداخت.

کتاب همسران در سی و دومین نمایشگاه کتاب تهران

به بهانه حضور سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، به معرفی کتاب همسران (روابط و ضوابط) که برای نخستین بار در نمایشگاه سی و دوم عرضه خواهد شد می‌پردازیم.

طنز پرمغز در سی و دومین نمایشگاه کتاب تهران

به بهانه حضور سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، به معرفی کتاب طنز پرمغز که برای نخستین بار در نمایشگاه سی و دوم عرضه خواهد شد می‌پردازیم.

منظومه فکری حضرت آیت‎الله العظمی خامنه‌ای به چاپ پنجم رسید

کتاب دو جلدی "منظومه فکری حضرت آیت‎الله العظمی خامنه‌ای" گروه مطالعات انقلاب اسلامی پژوهشکده فرهنگ و مطالعات اجتماعی پژوهشگاه، در آستانه‌ی سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران تجدید چاپ شد.