نشان دهخدا به دکتر احمد شاکری اهدا شد

به گزارش اداره روابط عمومی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، مراسم اختتامیه دومین دوره کتاب سال اعضای هیات علمی دانشگاه‌های سراسر کشور با عنوان “نشان دهخدا”در حوزه علوم انسانی با حضور سیدرضا صالحی‌امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دکتر سید ضیاء هاشمی معاون فرهنگی اجتماعی وزیر علوم و برخی اساتید حوزه و دانشگاه در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران برگزار شد.

در این مراسم که از ساعت ۱۴:۰۰ روز ۲۵ آبان ماه سال جاری در سالن ابن خلدون دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران برگزار شد، از نویسندگان یازده اثر برتر حوزه علوم انسانی که در سال ۹۴ برای اولین بار به چاپ رسیده‌اند تقدیر به عمل آمد. در این میان کتاب “جستاری در اصلاح شناسی و مبانی داستانی دفاع مقدس” اثر دکتر احمد شاکری عضو هیات علمی گروه ادبیات اندیشه پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی به عنوان اثر شایسته تقدیر معرفی و جایزه “نشان دهخدا” را ازآن خود کرد.

کتاب “جستاری در اصطلاح‌شناسی و مبانی ادبیات داستانی دفاع مقدس”در نوع خود اولین منبع پژوهشی بومی مسئله محور است که تلاش دارد با رویکرد فلسفه اسلامی به واکاوی اصطلاحات و مبانی ادبیات داستانی دفاع مقدس بپردازد. خصوصیت ممتاز این اثر، بررسی آراء منتقدان و پژوهشگران داخلی و تحلیل آن در چارچوب عقلی و مبانی فلسفه اسلامی است. این کتاب اولین دفتر از مجموعه دفاتری است که به مبانی ادبیات داستانی دفاع مقدس و انقلاب اسلامی می‌پردازد که در سال جاری به چاپ دوم خود نیز رسیده است.

دومین دوره کتاب سال اعضای هیات علمی دانشگاه‌های سراسر کشور با عنوان “نشان دهخدا”روز سه‌شنبه مورخ  ۲۵ آبان ماه سال جاری  با حضور اساتید برجسته حوزه و دانشگاه در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران به کار خود پایان داد.