کتاب جمهوری اسلامی ایران و چالش‌های کارآمدی منتشرشد

به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، کتاب “جمهوری اسلامی ایران و چالش‌های کارآمدی” بیست و دومین کتاب گروه مطالعات انقلاب اسلامی پژوهشکده فرهنگ و مطالعات اجتماعی پژوهشگاه، اثر آقای سیدمرتضی نبوی محقق این گروه علمی به چاپ سوم خود رسید.

جمهوری اسلامی به عنوان یک نظام سیاسی، از ابتدای شکل گیری تا به امروز با چالش‌هایی در فرآیند تصمیم‌گیری روبرو بوده است. چالش در شناخت تهدیدها و فرصت‌ها در برنامه‌ریزی‌ها، چالش‌های ناشی از شیوه‌های برقراری ارتباط بین عوامل و ساختارهای سیاسی مانند احزاب، قوه مقننه، قوه مجریه و قوه قضائیه و ناهماهنگی بین مراحل مختلف فرآیند تصمیم‌گیری، سبب بروز چالش‌های کارآمدی شده است. در اثر این چالش‌ها نظام سیاسی در دسترسی به بعضی اهداف و انجام برخی وظایف و کار ویژه‌های خود دچار مشکل شده است. این کتاب در مقام پاسخ به این سئوال ضروری است که مهم‌ترین چالش‌های کارآمدی نظام جمهوری اسلامی ایران، ناشی از چه عواملی است و چگونه می‌توان آنها را برطرف کرد؟

چاپ سوم کتاب “جمهوری اسلامی ایران و چالش‌های کارآمدی” از سه بخش به شرح زیر تشکیل شده است:

بخش اول: کلیات نظری و تاریخی

بخش دوم: نظام سیاسی ایران و چالش‌های کارآمدی

 بخش سوم: چالش‌های کارآمدی جمهوری اسلامی از دیدگاه کارکردگرایی سیستمی

چاپ سوم کتاب جمهوری اسلامی ایران و چالش‌های کارآمدی اثر سیدمرتضی نبوی، با قیمت ۲۵،۰۰۰ تومان توسط سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی عرضه گردیده است.

علاقمندان جهت کسب اطلاعات تکمیلی و تهیه کتاب می‌توانند به وبگاه سازمان انتشارات پژوهشگاه مراجعه نمایند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید