ثبات سیاسی در جمهوری اسلامی ایران در سی و دومین نمایشگاه کتاب تهران

به بهانه حضور سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، به معرفی کتاب “ثبات سیاسی در جمهوری اسلامی ایران” که برای نخستین بار در نمایشگاه سی و دوم عرضه خواهد شد می‌پردازیم.

به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع‌رسانی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، به بهانه حضور سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، قصد داریم تا به معرفی جدیدترین کتاب‌های این انتشارات بپردازیم.

“ثبات سیاسی در جمهوری اسلامی ایران” عنوان کتاب گروه سیاست پژوهشکده نظام‌های اسلامی پژوهشگاه است که برای اولین بار توسط سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی و به قلم دکتر مسعود پورفرد عضو هیأت علمی گروه سیاست پژوهشگاه منتشر شد.

چکیده‌ای در باب کتاب “ثبات سیاسی در جمهوری اسلامی ایران” :

پژوهش حاضر با عنوان «ثبات سیاسی در جمهوری اسلامی ایران»، تأليف استاد ارجمند دکتر مسعود پورفرد، در زمينه‌ جامعه شناسی سیاسی است. ايشان در اين اثر، از يك‌سو، درصدد بيان وضعیت مطلوب ثبات سیاسی در نظام مردم سالاری دینی، و از ديگرسو در مقام بیان وضعیت موجود ثبات سیاسی در جمهوری اسلامی ایران، با ضرورت و اهميت کاووش در مسائل جمهوری اسلامی ایران و یافتن راهکارها برای تقویت نظام مردم سالاری دینی ایران، براساس روش ها و کاربردهای عملی هستند .
نگاهي گذرا بر آثار و آراي نویسنده نشان مي‌دهد زمينه‌های مطالعاتي ايشان بخش وسیعی ازمباحث جامعه شناسی سیاسی را دربر مي‌گيرد. عرصه‌هاي گوناگوني همچون: 1. صورت بندی روشنفکری در جمهوری اسلامی ایران ، 2. مردم سالاری دینی، 3. جریان شناسی روشنفکری و تعامل آن با نظام جمهوری اسلامی ایران، 4. مقایسه کارآمدی جمهوری اسلامی ایران با کشورهای مهم همسایه، 5. مسائل ایران، به‌ويژه گروه و احزاب سیاسی، 6. رفتار نواندیشان دینی، به ‌ويژه آسیب شناسی آنان ، 7. مسئله کارامدی و نظام مردم سالار دینی، هريك سهمي از دغدغه نویسنده را به خود معطوف داشته است، اما مطالعه‌ در زمينه‌ «مسائل نظام جمهوری اسلامی ایران » و «آسیب شناسی جریانات نو اندیش دینی» نقطه‌ ثقل تحقيقات وي را تشكيل مي‌دهد
اثر حاضر، در ذيل چهار فصل و در قالب دوازده گفتار به مباحثي چون: « مفهوم ومبانی ثبات سیاسی ، دیدگاه‌های مطرح وچیستی آن در نصوص دینی »، « وضعیت مطلوب ثبات سیاسی در نظام مردم سالار دینی »، « بررسی عوامل ثبات سیاسی در محیط داخلی نظام سیاسی»،« بررسی عوامل ثبات سیاسی در محیط خارجی نظام سیاسی»، « وضعیت موجود ثبات سیاسی در جمهوری اسلامی ایران » و « راهبردها وراه حل های ثبات سیاسی در جمهوری اسلامی ایران » پرداخته است .

کتاب “ثبات سیاسی در جمهوری اسلامی ایران” به کوشش دکتر مسعود پورفرد برای اولین بار در سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از چهارم لغایت چهاردهم اردیبهشت‌ماه جاری عرضه خواهد شد.

مطلب قبلیجستارهایی در فلسفه‌های مضاف در سی و دومین نمایشگاه کتاب تهران
مطلب بعدیمنظومه فکری حضرت آیت‎الله العظمی خامنه‌ای به چاپ پنجم رسید