هشت جلد دیگر از مجموعه مهارت‌های طلبگی در آستانه انتشار

به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه، هشت جلد جدید از مجموعه کتاب‌های مهارت‌های طلبگی که توسط گروه سنت‌های حوزوی وآداب طلبگی مرکز پژوهش‌های جوان وابسته به پژوهشگاه به زودی منتشر خواهد شد.

مدیر گروه سنت‌های حوزوی و آداب طلبگی مرکز پژوهش‌های جوان پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، انتقال سنت‌های حوزوی و تجربه‌های صحیح و مفید بزرگان علم و استوانه‌های اخلاق و تربیت به نسل نو طلبه را، با استفاده از راهکار جدید و در قالب کتاب‌هایی با عنوان مهارتی طلبگی، از جمله فعالیت‌های گروه سنت‏های حوزوی مرکز پژوهش‌های جوان دانست و افزود: در حوزه‏های علمیه، توجه به اخلاق و تربیت طلاب جوان همیشه دغدغه اصلی و محوری در کنار دروس رسمی بوده است و این ویژگی، زمینه رقابت سالم بین طلبه‌ها، برای برخورداری از فضیلت‌های اخلاقی و کسب مبادی آداب بوده است.

به گفته حجت الاسلام محمدحسین پورامینی، مجموعه «مهارت‌های طلبگی» در شش دسته فردی، اجتماعی،‌ خانوادگی، علمی، اخلاقی‌ و تبلیغی تقسیم بندی شده است که۲۱ جلد آن، تاکنون منتشر شده و در جوامع حوزوی مورد استقبال قرار گرفته است. هم چنین هشت جلد دیگر از این مجموعه، مراحل صفحه آرایی و طراحی آن به اتمام رسیده و در آستانه چاپ قرار دارد.

این عناوین هشت گانه عبارتند از:

مشاوران شریف؛ اثر حجت الاسلام والمسلمین دکتر علی‌نقی فقیهی،

دخل >=< خرج؛ مهارت تدبیر معیشت؛ اثر حجت الاسلام والمسلمین دکتر موسوی نسب،

مدیریت زمان؛ نوشته دکتر رحمانی،

زبان دوم؛ نوشته حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر محسن زاده،

دوستی و دوستی‌ها؛ نوشته حجت‌الاسلام والمسلمین مقدمی،

ارتباط با استاد؛ نوشته حجت الاسلام والمسلمین هلالیان،

‌خودسازی به زبان ساده؛ نوشته حجت الاسلام والمسلمین جباران،

تبلیغ شیرین شورانگیز؛ نوشته حجت الاسلام والمسلمین قانع، که تمامی این آثار به زودی منتشر خواهد شد.

ایشان در پایان با بیان اینکه مرحله نگارش ۱۵ عنوان دیگر از این مجموعه به اتمام رسیده، اظهار امیدواری کرد که فرایند آماده سازی تمامی مجلدات این مجموعه در سال جاری به سرانجام رسیده و آماده نشر گردد.