فرهنگ و پیشرفت مطلوب در سی و یکمین نمایشگاه کتاب تهران

به بهانه حضور سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، به معرفی کتاب فرهنگ و پیشرفت مطلوب که برای نخستین بار در نمایشگاه سی و یکم عرضه خواهد شد می‌پردازیم.

به گزارش اداره روابط عمومی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، به بهانه حضور سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، قصد داریم تا به معرفی جدیدترین کتاب‌های این انتشارات بپردازیم.

“فرهنگ و پیشرفت مطلوب” مجموعه گفت‌و‌گوها با دکتر مهدی گلشنی است که برای اولین بار توسط موسسه فرهنگی دانش و اندیشه معاصر، تحت نظر سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی و به کوشش آقای سید حسین امامی منتشر شد.

در مطلب پشت جلد کتاب “فرهنگ و پیشرفت مطلوب” آمده‌است:

“مشکلى که ما الآن با آن روبرو هستیم این است که محیط‌هاى علمى ما از بحث‏هاى مبنایى که سرانجام  آنها به سؤالات فلسفى مى‏انجامد گریزان هستند و محیط‌هاى فلسفى ما اصلا مایل نیستند به‏ابعاد و مشکلات فلسفى علوم توجه بکنند و در حلّ آنها تلاش نمایند. این کار محیط‌هاى علمى را از عمق و محیط‌هاى فلسفى را از نفوذ وتأثیر‌گذاری محروم مى‏سازد.”

 

کتاب “فرهنگ و پیشرفت مطلوب” و به کوشش آقای سید حسین امامی برای اولین بار در سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از دوازدهم لغایت بیست و دوم اردیبهشت‌ماه جاری عرضه خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید