قرارگاه پژوهشی - رسانه ای پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در پسا کرونا

شیوع ویروس کرونا و افزایش ناگهانی و چشمگیر آن در جهان و ایجاد ابعاد گوناگون سیاسی، اقتصادی، اخلاقی، فرهنگی، اعتقادی – مذهبی، فقهی – حقوقی، اجتماعی و … به دنبال آن نیاز جامعه جهانی خصوصا کشورمان به بررسی ساحت های مختلف علمی در این زمینه حساس ضرورت تاسیس قرارگاه پژوهشی در پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی جهت پاسخ به این مهم را فراهم آورده است. در این بخش محتوای تولید شده در وضعیت پسا کرونا پرونده می شود…

اخلاق بدون معنویت، به آداب خشک و بی روح فروکاسته می‌شود

سخنرانی آیت‌الله علی‌اکبر رشاد در نهمین کنگره سالانه اخلاق پزشکی ایران با محوریت ملاحظات اخلاقی در پاندمی کووید۱۹ و دستیابی دانشجویان علوم پزشکی به هویت حرفه‌ای.

نشست علمی تنظیم‌گری سلامت

از سلسله نشست های تجربه نگاری حکمرانی،‌ نشست علمی با عنوان “تنظیم‌گری سلامت” با محوریت تجربه حکمرانی سلامت چین (توصیه‌های سیاستی برای حکمرانی ایران) برگزار می شود

واکسیناسیون‌ فراگیر کرونا و رابطه آن با اعتماد شهروندان

یادداشت سید حسین فخرزارع، با موضوع واکسیناسیون‌ فراگیر کرونا و رابطۀ آن با اعتماد شهروندان نسبت به نهادهای اجرایی و دستگاه‌های مرتبط با حاکمیت.

ناسازگاریِ «هیئت‌های سکولار» با ماهیّت قیامِ عاشورا

در پی انتشار عکس‌هایی مربوط به چند هیئت عزاداری اهل بیت و عدم رعایت نکات بهداشتی و فاصله‌گذاری در این مراسمات، مهدی جمشیدی در یادداشتی به این اتفاقات واکنش نشان داد.

کرونا و بحران ادبیات و روایت

وبینار بین‌المللی و تخصصی ادبیات در روزگار کرونا با حضور و ارائه مقاله توسط دکتر احمد شاکری عضو هیات علمی گروه ادبیات اندیشه پژوهشگاه برگزار شد.

نمایشگاه آثار پژوهشگاه به مناسبت فرارسیدن میلاد امام حسن(ع) با تخفیف ۵۰ درصدی

سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی از میلاد امام حسن مجتبی(ع) تا عید سعید فطر، در قالب فروش اینترنتی کلیه آثار موجود در سایت را با تخفیف ویژه تا ۵۰% عرضه می‌کند.

خاموش کردن آخرین آتش از ترس باد

این روزها انسان در قلمرو بیماری جهان‌سوز کرونا می‌سوزد و هروز اخبار بسیاری از ابتلاء، بیماری و مرگ عده‌ای از مردمان شنیده می‌شود.

اکران اینترنتی؛ فرصت یا تهدید؟!

محمد‌حسن شاهنگی دبیر گروه ادبیات اندیشه پژوهشکده فرهنگ و مطالعات اجتماعی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی اکران...

استمرار و ارتقاء فعالیت‌های گروه منطق فهم دین در پساکرونا

گفت و گو با حجت‌الاسلام والمسلمین حمیدرضا شاکرین مدیر گروه منطق فهم دین پژوهشگاه

کرسی ترویجی لزوم فاصله‌گذاری اجتماعی در ویروس کرونا بر اساس قاعده حریم حمی

برگزاری کرسی علمی- ترویجی توسط گروه قرآن‌پژوهی پژوهشگاه به صورت مجازی