ما بر آن عهد که با مولایمان بستیم، هستیم

محمدرضا سنگری

مدیر گروه ادبیات اندیشه پژوهشکده فرهنگ و مطالعات اجتماعی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی

 

بسمه تعالی

سردار پاسدار دانشمند مخلص بسیجی پدر طرح‌های هسته‌ای کشور شهید دکتر محسن فخری‌زاده با گلوله‌های شقاوت و شرارت به یاران شهیدش پیوست.
مردی که پاکی و پاکبازی، پارسایی و عشق به شهادت، شیفتگی به خدمت خالصانه و متواضعانه منش و مشی او بود. مردی که همنفس با سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی از او سلیمانی دیگری ساخته بود.

مردی که یک عمر صادقانه در خدمت صنعت هسته‌ای کشور، خستگی‌ناپذیر و مصمم و بی‌ادعا، پویه و تکاپوی عاشقانه داشت.
دکتر فخری‌زاده مهابادی از جنس شهید طهرانی مقدم‌ها، شهید دکتر شهریاری‌ها و شهید سلیمانی‌ها بود و دشمن که بر اساس پروژه SSR در پی ترور دانشمندان هسته‌ای و درهم شکستن قدرت موشکی ایران است، این گوهر گرانبها و شخصیت فرازمند را از ما گرفت به گمان خام آن که جریان علمی و هسته‌ای کشور را دچار توقف یا کندی سازد، بی‌آنکه بداند شهادت رویش و شکفتن است. شهادت دمیدن روح تازه و دواندن خون تازه در آوندها و تار و پود کشور است.

مگر شهادت شهیدان شتاب بخش حرکت انقلاب اسلامی نبوده است؟ مگر شهدای هسته‌ای عامل قوام و دوام و استحکام قدرت موشکی و هسته‌ای ایران اسلامی نشدند؟ مگر شهادت سردار سلیمانی‌ها به انسجام ملت هوشمند و برومند ایران نینجامید؟ مگر بنیان مرصوص امت اسلامی و پیروزی‌ها در مقابل داعش و شکست‌های مفتضحانه اسرائیل نتیجه این شهادت‌ها نیست.

شهید سرافراز هسته‌ای سردار دکتر محسن فخری‌زاده سعادت شهادت یافت و اینک دست در دست دوستی که فراقش او را می‌سوخت و می‌گداخت، در بهشت و رضوان الهی گام نهاده است. آغوش باز سردار سپهبد شهید سلیمانی مبارکت باد سرباز مخلص ولایت.
راحت و آرمانت فراروی است و ما بر آن عهد که با مولایمان بستیم هستیم.