منظومه فکری مقام معظم رهبری پرفروش‌ترین کتاب اندیشه‌ای نمایشگاه سی و یکم

به گزارش اداره روابط عمومی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، منظومه فکری مقام معظم رهبری پرفروش‌ترین کتاب سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در جایگاه کتاب‌های اندیشه‌ای نمایشگاه سی و یکم را به خود اختصاص داد.

کتاب دو جلدی “منظومه فکری حضرت آیت‎الله العظمی خامنه‌ای” چهل و سومین کتاب گروه کلام و دین‌پژوهی پژوهشکده حکمت و دین‌پژوهی پژوهشگاه، در چهار بخش نظام‌های بینشی، نظام‌های منشی و رفتاری، نظام‌های اجتماعی اسلام و اهداف اجتماعی اسلام تدوین شده است.

منظومه فکری حضرت آیتالله العظمی خامنه‌ای

نظام بینشی شامل منطق فهم اسلام، خداشناسی توحیدی، ولایت‌شناسی، اسلام شناسی، جهان‌شناسی اسلامی و انسان‌شناسی اسلامی است. نظام‌های منشی و رفتاری شامل نظام معنویت اسلامی، اخلاق اسلامی، نظام تربیتی اسلام و نظام عبادی اسلام است. نظام‌های اجتماعی اسلام شامل نظام فرهنگ اسلامی، نظام علمی‌ اسلام، نظام مدیریت اسلامی، نظام سیاست اسلامی، نظام اقتصاد اسلامی، نظام حقوق اسلامی، نظام امنیتی ـ دفاعی اسلام است و اهداف اجتماعی اسلام شامل استقلال اسلامی، عدالت اسلامی و پیشرفت اسلامی است.

این اثر نشان می‌دهد که فرمایشات معظم‌له از نظام هماهنگی برخوردار است به گونه‌ای که اجزایش یک کل نظام‌مند را تشکیل می‌دهد که ادامه‌دهنده گفتمان فکری علمای گذشته و استمراربخش گفتمان امام خمینی‌(ره) است و با رویکرد اجتهادی به مسایل معاصر می‌پردازد.

 

تمدن اسلامی، مبتنی بر منظومه فکری مقام معظم رهبری، توحیدمحور استمدن اسلامی، مبتنی بر منظومه فکری مقام معظم رهبری، توحیدمحور است؛ توحیدی که نه تنها در عقیده و قلب آدمیان حضور دارد؛ بلکه همانند روحی، همه ساحت‌های فردی و اجتماعی، مُلکی و ملکوتی انسان را احاطه کرده است. آزادی و استقلال و دانش و قدرت  و سیاست و قضاوت و امنیت و دفاع و‌…، جملگی توحیدی هستند.

 

 

 

 

علاقمندان جهت کسب اطلاعات تکمیلی و تهیه کتاب می توانند به وبگاه سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی مراجعه نمایند.

سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، ۱۲ لغایت ۲۲ اردیبهشت ماه جاری در مصلی امام خمینی(ره) تهران در حال برگزاری است.

غرفه پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در شبستان اصلی، روبه روی راهروی ۲۰ پذیرای علاقمندان به کتاب و کتابخوانی است.