برگزاری جلسات شورای پژوهشکده های پژوهشگاه بصورت مجازی

به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، جلسات شورای پژوهشکده حکمت و دین پژوهی و فرهنگ و مطالعات اجتماعی پژوهشگاه به دلیل شیوع ویروس کرونا بصورت مجازی و منظم برگزار می گردد.

یکصد و هفتاد و ششمین جلسه شورای پژوهشکده فرهنگ و مطالعات اجتماعی پژوهشگاه، روز دوشنبه مورخ ۱۸/۱/۹۹ به مدت دو ساعت با حضور آقایان دکتر فرشادمهدی‌پور، علی رمضانی، دکتر محمدرضا سنگری، دکتر عزیزالله نجف پور، دکتر محمود مهام، حجت‌الاسلام مرتضی روحانی، محمود کولیوند و مسعود رحیمی به صورت مجازی با استفاده از سیستم اسکایپ برگزار شد.

در این جلسه با توجه به بروز شرایط جدید و شیوع بیماری کرونا در کشور، امورات جاری پژوهشکده مورد بحث و بررسی قرار گرفت و سپس به موضوعات؛ استفاده از ظرفیت‌ها برای اجرا هر چه بهتر طرح‌های حق التحقیق و همچنین پیگیری و نهایی کردن امور همکاری‌های برون پژوهشگاهی توسط گروه‌ها و پژوهشکده پرداخته شد. آغاز برگزاری جلسات شورای علمی گروه‌ها در سال جدید و تکمیل و ارسال برنامه سال ۹۹ گروه‌ها از دیگر موضوعاتی بود که در این جلسه به تصویب رسید.

همچنین جلسات ۲۲۴ تا ۲۲۸ شورای پژوهشکده حکمت و دین پژوهی نیز در طی هفته جاری بصورت متوالی روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه پس از نماز مغرب و عشا با حضور حجت الاسلام دکتر محمد عرب صالحی رییس پژوهشکده و حجج اسلام، بهرام دلیر، محمدجواد رودگر، محمدعلی اسدی نسب، محمدباقر پورامینی، قاسم ترخان و محمدحسن جواهری به صورت تماس ویدیویی اسکایپ برگزار می شود. این جلسات نیز به بررسی برنامه علمی سال ۹۹ پژوهشکده و برنامه های فوق العاده متناسب با ایام پساکرونا اختصاص داشت. در این جلسات سه موضوع اصلی و کلیدی مورد بحث قرار می گیرد.

موضوع اول بررسی برنامه سال ۹۹ گروه های علمی است که همچنان ادامه دارد موضوع دوم بحث و بررسی پیرامون متمم برنامه که شامل موضوعات روزآمد و اورژانسی مثل مباحث علوم شناختی، مباحث کلامی و معرفتی کرونا ، مباحث استفاده از سلاح های بیولوژیک است که در این زمینه تصمیمات مناسبی اتخاذ گردیده و بزودی به شوراهای مرجع ارسال میگردد موضوع سوم بررسی همه جانبه موضوعات و مباحثی که در شرایط فعلی وظیفه پژوهشکده است که به آن بپردازد در این زمینه مقرر شد همه گروههای علمی برنامه های خود را اعم از مصاحبه ها، کرسی های ترویجی و نشستها، مجموعه مقالات و تحقیقات مبنایی در زمینه شبهات کرونا، فرصتها و آسیبها سریعا اعلام و برای تصویب نهایی به شورای پژوهشگاه ارسال گردد.