او از یاران وفادار حضرت امام خمینی(قدّه) بشمار می­‌رفت

به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع‌رسانی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، در پی ارتحال فقیه قرآن‌پژوه و یار صادق انقلاب، آیت‌الله حاج سیدابوالفضل میرمحمدی زرندی (قدّه)، پیام تسلیتی از سوی آیت‌الله علی‌اکبر رشاد، ریاست شورای حوزه‌های علمیه استان تهران و مؤسس و رییس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی صادر شد.

آیت‌الله رشاد در این پیام تاکید کرده است که این روحانی وارسته، همه­‌ی عمر پربرکت خویش را در حمایت صادقانه از انقلاب و نظام اسلامی، خدمت در قوه‌ی قضائیه و عضویت در مجلس خبرگان رهبری، و تلاش علمی در تبیین و ترویج معارف قرآنی و اهل بیت (سلام الله علیهم) سپری کرد.

متن این پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرّحمن الرّحیم.

إنّا لِلّه و إنّا إلیه راجعون

زعیم حکیم امت و رهبر معظّم انقلاب اسلامی

حضرت آیت‌الله العظمی خامنه­‌ای (دام ظلکم الوارف)

خبر ارتحال فقیه قرآن‌پژوه و یار صادق انقلاب، آیت‌الله حاج سیدابوالفضل میرمحمدی زرندی (قدس الله رمسه)، مایه‌ی تاسف و تاثر گردید. آن روحانی وارسته که از یاران دیرین و وفادار حضرت امام خمینی(قدّه) بشمار می‌­رفت، همه‌­ی عمر پربرکت خویش را در حمایت صادقانه از انقلاب و نظام اسلامی، خدمت در قوه‌ی قضائیه و عضویت در مجلس خبرگان رهبری، و تلاش علمی در تبیین و ترویج معارف قرآنی و تعالیم اهل بیت (سلام الله علیهم) سپری کرد: «الَّذینَ آمَنُوا وَ عَمِلُوا الصَّالِحاتِ طُوبی‏ لَهُمْ وَ حُسْنُ مَآبٍ»

آن عالم عامل عظیم ‌الشان، حقّا از سرمایه‌های معنوی و فرهنگی کشور قلمداد می­شد، و فقدانش خلأ جبران‌­ناپذیری را در شؤون دینی و علمی پدید آورد.

بنده­‌ی کمترین، از سوی خود و حوزه‌ی علمیه استان تهران، این ضایعه‌ی مولمه را، به محضر مبارک حضرت بقیّه‌الله (ارواحنا له الفداء) و حضور باهرالنور آن رهبر فرزانه، دیگر مراجع عظام (دام ظلهم)، حوزه‌های علمیه‌، ارادتمندان و فرزندان مکرم آن مرحوم تسلیت عرض کرده، از بارگاه بلند باری برای او رفعت رتبت و قرار در جوار الهی، و برای وابستگان و دلبستگان آن مرحوم صبر و اجر مسئلت می­‌کنم.

                                       اقلّ الطلبه

                                      علی‌اکبر رشـاد

                                سوم آذر ۹۸ / ۲۶ربیع الاول ۱۴۴۱