نشست مشترک مدیران پژوهشگاه امام صادق(ع) با اعضای پژوهشکده حکمت و دین‌پژوهی پژوهشگاه

به گزارش اداره روابط عمومی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، در این نشست ابتدا رییس پژوهشکده حکمت و دین‌پژوهی به تبیین ساختار کلی پژوهشگاه پرداخته و توضیحاتی در مورد چهار پژوهشکده و مراکز و واحدهای وابسته و همچنین  ماموریت هر کدام ارایه نمود.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر عرب‌صالحی ضمن طرح مساله تمحض محوری فعالیت‌های علمی اعضا گفت: آثار این طرح در رشد علم و برند شدن اعضا و کسب مرجعیت علمی در رشته‌های مختلف نقش بسزایی داشته است.

دکتر عرب‌صالحی ادامه داد: ما همه در یک جبهه فکری فعالیت می‌کنیم و ریاست پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی خود مجتهدی است که همچنان مثل امام خمینی(ره) سال ۵۷ انقلابی مانده‌اند.

وی در پایان افزود: مواردی همچون برگزاری همایش‌ها و نشست‌های علمی ارزیابی آثار تدوین کتب درسی مورد نیاز سپاه و بسیج انجام تحقیقات قراردادی برپایی کارگاه‌ها و مناظره‌ها چاپ و نشر کتاب و… از زمینه‌های امکان همکاری بین طرفین هستند.

در ادامه این نشست صمیمی حجت الاسلام و المسلمین نگارش رییس پژوهشگاه امام صادق(ع) به معرفی اجمالی پژوهشگاه مذکور پرداخت. همچنین در ادامه هریک از مدیران دو پژوهشگاه به تبیین فعالیت‌های علمی و عناوین مهم تحقیقات انجام گرفته و حوزه‌های تمحض گروه خود پرداخته به زمینه‌های همکاری دوسویه اشاره نمودند.

 

نشست مشترک مدیران پژوهشگاه امام صادق(ع) با پژوهشکده حکمت و دین‌پژوهی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با تصمیماتی مبنی بر انعقاد تفاهم‌نامه و قرارداد همکاری فی‌مابین در زمینه‌های علمی مشترک به کار خود پایان داد.

مطلب قبلیآیین افتتاح فروشگاه و نمایشگاه کتاب اندیشه به روایت تصویر
مطلب بعدیغیبت صغری، آخرین حلقه روند افزایشی برای قطع ارتباط امام معصوم با شیعیان به شمار می‌رفت

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید