رمان «بی‌اسمی» جدیدترین اثر احمد شاکری

به گزارش اداره روابط عمومی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی،‌ احمد شاکری عضو هیات علمی گروه ادبیات اندیشه پژوهشکده فرهنگ و مطالعات اجتماعی پژوهشگاه بوده که از سال ۱۳۹۰ همکاری خود را با این حلقه علمی در پژوهشگاه آغاز نموده است.

رمان «بی اسمی» تازه ترین رمان به قلم احمد شاکری است. از شاکری تاکنون کتاب‌هایی چون سرزمین پدری (مجموعه داستان)، بازتاب (مجموعه نقد پنج رمان: آتش بدون دود، من او، کشتی پهلو گرفته، در جستجوی من، شیدا)، عریان در برابر باد (رمان)، نفس (مجموعه داستان)، انجمن مخفی،  باران نیمروز (مجموعه داستان) و جستاری در اصطلاح‌شناسی و مبانی ادبیات داستانی دفاع مقدس منتشر شده است.

موضوع این رمان به دوران دفاع مقدس بازمی‌گردد و این نخستین داستان بلند شاکری پس از ۱۰ سال از انتشار رمان “انجمن مخفی” است و کتاب در ۱۳۶ صفحه به همت انتشارات اسم به چاپ رسیده است.

شاکریدر این کتاب، داستان یک اعزام را روایت کرده که برای یک عملیات بزرگ صورت گرفته است؛ تمام موقعیت داستان در یک قطار رخ می‌دهد. شخصیت اصلی مسافر این قطار است که در پی گمشده‌ای است.

احمد شاکری متولد ۱۳۵۳ تهران است. وی عضو هیات داوری در جشنواره‌های ادبی از جمله «‌شهید غنی‌پور»، «قلم زرین»، «بسیج دانشجویی»، «جایزه ادبی اصفهان»، «قصه‌های قرآنی» و… است. تدریس دوره عناصر داستان و داستان‌نویسی، نقد فیلم‌های مطرح سینمای ایران در مطبوعات، نقد داستان‌ها و رمان‌های معاصر در مطبوعات، عضو و هیات مدیره انجمن قلم ایران، عضو شورای‌عالی ادبیات داستان بسیج، جلسات نقد حضوری با موضوع رمان‌های معاصر فارسی و داستان‌های ترجمه، عضور شورای سردبیری ماهنامه ادبیات داستانی از جمله فعالیت‌های ادبی وی است.

کتاب “بی اسمی”اثر احمد شاکری،با قیمت ۱۳،۰۰۰ تومان عرضه گردیده است.