مراسم معارفه معاون جدید پژوهشی و مدیران پژوهشگاه برگزار شد

به گزارش اداره روابط عمومی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، مراسم معارفه معاونان و مدیران پژوهشگاه روز شنبه مورخ ۳۰ دی‌ماه جاری در شهر مقدس قم برگزار شد.

در این مراسم که با سخنرانی آیت‌الله علی‌اکبر رشاد موسس و رییس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی آغاز شد، دکتر محمود حکمت‌نیا به عنوان مدیر مرکز رشد علوم انسانی، حجت الاسلام و المسلمین دکتر ابوالقاسم مقیمی حاجی به عنوان مشاور ریاست پژوهشگاه در امور حوزه‌های علمیه، دکتر مهدی عباس‌زاده به عنوان معاون پژوهشی- آموزشی و آقای حامد رشاد به عنوان سرپرست حوزه ریاست پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی معرفی شدند.

آیت‌الله رشاد در این مراسم گفت: جهد علمی و قرار گرفتن در معرکه مدیریت تولید علم در پژوهشگاه، طی ده سال گذشته تصدی معاونت، از دکتر حکمت نیا انسانی منحصر به فرد ساخته است.

وی افزود: دانشمندی، اندیشمندی و انقلابی عمل کردن در عرصه تولید علم سه شاخصه مهم اعضای هیات علمی در طرح تحول معاونت پژوهشی در دوره تصدی دکتر عباس‌زاده خواهد بود.

رییس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی تصریح کرد: جناب آقای مقیمی از عناصر مدیریتی خوشفکر و فاضل مجموعه و نقاد و نواندیش، خصوصا در حوزه‌های فقهی اصولی می‌باشند.

در این نشست دکتر مهدی عباس‌زاده معاون امور پژوهشی آموزشی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی گفت: پژوهشگاه باید در انتخاب موضوعات پژوهشی لحظه شناس بوده و متناسب با نیاز اکنون نظام قدم بردارد. طرح تحول معاونت، ذیل طرح کلان تحول پژوهشگاه، در شانزده محور تنظیم شده است که رئوس رویکردها و برنامه‌های ارتقای معاونت پژوهشی قلمداد می‌شود.

در ادامه این مراسم جناب حجت الاسلام و المسلمین ابوالقاسم مقیمی حاجی مشاور ریاست پژوهشگاه در امور حوزوی گفت: با توجه به ظرفیت‌های بسیاری که در حوزه علمیه و مراکز وابسته به آن وجود دارد و از سوی دیگر با عنایت به ظرفیت بالای پژوهشگاه و اعضای هیات علمی فرهیخته‌ی آن، تحکیم ارتباط میان حوزه و نهادهای آن با پژوهشگاه ضروری است، تا گامی باشد برای حضور علمی بیشتر پژوهشگاه در بدنه حوزه و استفاده از ظرفیت‌های آن برای اثربخشی بیشتر.

مراسم معارفه معاونین و مدیران ارشد پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با حضور مدیران، اعضای علمی و اجرایی پژوهشگاه روز شنبه مورخ ۳۰ دی‌ماه جاری در سالن معرفت پژوهشگاه دفتر قم برگزار شد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید