پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برترین نهاد پژوهشی سال حوزه

به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع‌رسانی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، در آیین اختتامیه بیست ویکمین دوره جایزه کتاب سال حوزه که با حضور مراجع و علمای حوزه های علمیه کشور در مدرسه عالی دارالشفا برگزار شد، از منتخبان این همایش تجلیل شد.

در ابتدای این همایش که با حضور آیت الله العظمی جعفر سبحانی و اساتید سطح عالی حوزه برگزار شد، مراسم آیین تجلیل از شخصیت علمی و اخلاقی و پژوهشی آیت الله سید محسن خرازی برگزار شد، سپس منتخبین جایزه کتاب سال حوزه پس از قرائت بیانیه شورای علمی بیست و یکمین دوره کتاب سال حوزه، تجلیل شدند.

در بخش مراکز پژوهشی برگزیده از پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با اهداء لوح و تندیس همایش تجلیل به عمل آمد.

در گروه اخلاق و عرفان لوح سپاس به حجت الاسلام والمسلمین دکتر علی فضلی عضو هیات علمی گروه عرفان پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برای تالیف اثر شایسته تقدیر “پیش انگاره‌های انسان شناختی علم سلوک” تعلق گرفت.

در میان آثار علمی ترویجی بخش ویژه انقلاب اسلامی نیز از دکتر احمد شاکری عضو هیات علمی گروه ادبیات اندیشه پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برای تالیف اثر شایسته تقدیر “درباره مانایی و میرایی” تجلیل شد.

در گروه سیاست نیز لوح سپاس به حجت الاسلام والمسلمین دکتر سیدکاظم سیدباقری عضو هیات علمی گروه اقتصاد اسلامی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برای تالیف اثر شایسته تقدیر ” عدالت سیاسی در قرآن کریم” تعلق گرفت.

در بخش آثار شایسته تحسین نیز کتاب “وجوه سیاسی در اسماء حسنی” اثر حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر بهرام دلیر عضو هیات علمی پژوهشگاه به عنوان اثر شایسته تحسین تجلیل شد.

همچنین در بخش معرفی ناشران برتر مراکز پژوهشی، لوح سپاس ناشر برگزیده نیز به سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی به پاس انتخاب ۴ اثر از منشورات آن پژوهشگاه تعلق گرفت.

گفتنی است سازمان انتشارات پژوهشگاه عنوان پرافتخارترین ناشر حوزوی را از آن خود کرده است.
آمار جایزه کتاب سال حوزه حاکی از این است که در ادوار مختلف این همایش پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی ۶۵ عنوان ارزشمند کسب کرده است.