نمایشگاه کتاب مرآت در حوزه هنری

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، اولین نمایشگاه کتاب ویژه کتب سبک زندگی اسلامی ـ ایرانی با عنوان «مرآت» به همت جمعی از ناشران جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی و براساس پژوهش انجام شده توسط پژوهشگران کانون اندیشه جوان از 12 تا 19 اسفند ماه سال جاری در گالری خانه عکاسان حوزه هنری برگزار می ‌شود.

به گفته دبیرخانه جایزه و نمایشگاه مرآت، این نمایشگاه قرار است هرساله به یکی از موضوعاتی که رهبر معظم انقلاب در بیاناتشان به آن توجه ویژه داشته و در ارتباط با آنها کتاب ‌های مناسبی نیز تولید شده است بپردازد. بر همین اساس در اولین دوره موضوع سبک زندگی اسلامی ـ ایرانی مورد توجه قرار گرفته است.

همچنین دبیرخانه این جایزه قرار است هرساله از وجود ناشران و مراکز فرهنگی برای برگزاری این جایزه استفاده کند و امسال انتشارات سوره مهر و کانون اندیشه جوان، عهده دار این کار شده ‌اند.

برای این امر تا کنون تمامی کتاب‌ های تولید شده با موضوع سبک زندگی و ناشران آنها شناسایی شده و برای ناشرانی که در این زمینه آثار قابل توجهی داشته اند، فراخوان ارسال شده‌است.

در ابتدا ۵۵۰کتاب با موضوع سبک زندگی اسلامی ـ ایرانی شناسایی شد و از میان آنها ۳۵۰کتاب مورد کارشناسی قرار گرفته که در نمایشگاه مرات آثار به همراه متنی برای معرفی کتاب، نویسنده و ناشر آنها به نمایش در خواهد آمد و یک دسته بندی شامل کتابهای تبیین کننده موضوع نمایشگاه و جایزه، کتاب‌ های ترویج کننده و حتی کتاب‌ های‌ معارض با این هدف نیز انجام شده است که قابل استفاده است.

در ادامه نیز 5ناشر برتر انتخاب گردید که در مراسم نهایی از 3 ناشر و یک نویسنده برگزیده در این زمینه تجلیل خواهد شد.

به گفته دبیرخانه جایزه و نمایشگاه کتاب مرآت، هدف از برگزاری این نمایشگاه معرفی آثار برتر در زمینه سبک زندگی اسلامی ـ ایرانی به عموم افراد حقیقی و حقوقی علاقه‌مند است.

 

گفتنی است آیین افتتاحیه اولین دوره جایزه و نمایشگاه مرآت، ساعت 16 روز چهارشنبه ۱۲اسفند ماه با حضور شخصیت‌ های فرهنگی –علمی، اهالی قلم و اصحاب رسانه و سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین غلامیدر تالار سوره حوزه هنری واقع در خیابان سمیه نرسیده به خیابان حافظ برگزار می‌شود.

 

حضور علاقمندان در این مراسم بلامانع است

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید