نشست هم‌اندیشی پدیدآورندگان دانشنامه علوم قرآن برگزار شد

به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، نشست هم اندیشی پدیدآورندگان دانشنامه علوم قرآن با حضور‌ ریاست پژوهشگاه، آیت الله علی اکبر رشاد در تالار معرفت پژوهشگاه دفتر قم برگزار شد.

در این نشست هم اندیشی که با حضور‌ آیت الله علی اکبر رشاد سرپرست دانشنامه ها، حجت السالام مقیمی رییس پژوهشکده دانشنامه نگاری دینی، معاونین، مدیران و اعضای هیات علمی دانشنامه ها و نویسندگان مقالات دانشنامه علوم قرآن برگزار شد زوایای گوناگون دانشنامه علوم قرآن مورد نقد و بررسی مولفین مقالات قرار گرفت.

در پایان این نشست صمیمانه از پدیدآورندگان و نویسندگان مقالات دانشنامه با اهداء مجموعه دانشنامه علوم قرآن توسط آیت الله علی اکبر رشاد تقدیر به عمل آمد.

دانشنامه علوم قرآن دو جلد نخست از مجموعه ارزشمند دانشنامه قرآن شناسی است که به همت پژوهشکده دانشنامه نگاری دینی اسفندماه ۹۵ با حضور مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در قم رونمایی شد. مجموعه‌ دانشنامه‌های قرآن شناسی، گسترده نگاشته ای است ساختار موضوعی، در بیش از بیست مجلد و مشتمل بر متجاوز از هشتصد مدخل کلان، که در دو محور عمده ۱٫ مباحث پیرامون قرآن(علوم قرآنی؛ بخش اول) ۲٫ مباحث درون قرآنی(معارف قرآن؛ بخش دوم، سوم و چهارم) در پژوهشگاه تالیف شده و ناظر به نقد دایره المعارف قرآنی لایدن است.