آیین رونمایی بین المللی از موسوعه‌ی «التفسیر الأثری الجامع» برگزار می شود

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، آیین رونمایی بین المللی از موسوعه‌ی «التفسیر الأثری الجامع» با حضور و سخنرانی اندیشمندانی از جهان اسلام در شهر مقدس قم برگزار می شود.

حجت الاسلام والمسلمین عبدالکریم بهجت پور دبیر علمی این مراسم و مدیر مرکز التمهید للبحوث القرآنیه با اعلام این خبر گفت: موسوعه‌ی «التفسیر الأثری الجامع» که در آن، روایات و اقوال فریقین در سه قرن نخست، با سبکی بدیع و به نحو مقارن، به قلم و کوشش مرحوم آیت‌الله علامه معرفت (طاب ثراه) نگارش شده و پس از ارتحال وی نیز باقی مجلدات‌ آن به سبک و سیاق ایشان و با بهره‌گیری از حدود هفتاد هزار فیش فراهم شده در زمان حیات او، با همکاری موسسه التمهید للبحوث القرآنیه و پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی تألیف گردیده است.

وی گفت: ۶ مجلد از این موسوعه پیش از این و در زمان حیات و به قلم علامه معرفت منتشر شده بود و اینک ۱۱ مجلد دیگر نیز بر اساس منابع رسیده از آن عالم فقید مهیا شده که به قلم شاگردان ایشان و به همت حجت الاسلام والمسلمین مهدی رستم نژاد با همکاری پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی و مرکز التمهید للبحوث القرآنیه و حمایت های بیت مکرم آیت الله معرفت به زیور چاپ آراسته شده است.

مدیر مرکز التمهید للبحوث القرآنیه همچنین تصریح داشت: در این آیین رونمایی که با حضور و سخنرانی اندیشمندان اهل تسنن و تشیع از جهان اسلام برگزار می شود حضرات آیات و حجج اسلام والمسلمین رضا استادی، علی اکبر رشاد، عبدالکریم بهجت پور، مهدی رستم نژاد و پروفسور نورالدین ابولحیه(از کشور الجزایر) سخنرانی خواهند داشت. همچنین اندیشمندانی بصورت ویدیو کنفرانس از سراسر جهان و از کشورهای آمریکا، انگلیس،‌ هند،‌ مالزی و الجزایر در این آیین حضور خواهند داشت.

برگزاری نمایشگاه آثار مرتبط و اهدای رایگان نرم افزار موسوعه «التفسیر الأثری الجامع» از دیگر برنامه های این آیین رونمایی خواهد بود.

لازم به ذکر است آیین رونمایی بین المللی از موسوعه‌ی «التفسیر الأثری الجامع» صبح چهارشنبه ۲۷ دی ماه ۱۴۰۲ از ساعت ۰۹:۳۰ تا ۱۲ با حضور بیت مکرم آیت الله معرفت و جمعی از شاگردان ایشان و اساتید و فضلای حوزه علمیه و صاحبنظران دانش تفسیر و علوم قرآنی به میزبانی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در شهر مقدس قم، بلوار پانزده خرداد، خیابان شهید میثمی برگزار می شود.
حضور عموم علاقمندان در این مراسم بلامانع است.