آیین معارفه رییس جدید مرکز مطالعات فضای مجازی پژوهشگاه برگزار شد

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، صبح امروز شنبه مورخ ۸ بهمن‌ماه جاری آیین تودیع و معارفه رؤسای مرکز مطالعات فضای مجازی پژوهشگاه با حضور ریاست، معاونین، روسای پژوهشکده‌ها و مدیران ارشد پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار شد.
در این آیین آیت‌الله علی‌‌اکبر رشاد از زحمات و تلاش‌های دکتر عزیز نجف‌پور به عنوان رییس سابق مرکز مطالعات فضای مجازی پژوهشگاه تقدیر و تشکر کرد و برای ایشان در مسؤلیت جدید خود به عنوان رییس واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی آرزوی موفقیت نمود.
همچنین در ادامه این مراسم آیت‌الله رشاد با ابلاغ حکمی به دکتر احسان کیان‌خواه، وی را به عنوان رییس جدید مرکز مطالعات فضای مجازی پژوهشگاه منصوب کرد.
مرکز مطالعات فضای مجازی پژوهشگاه، شهریور ماه ۹۶ با هدف اهتمام مضاعف برای پیگیری دغدغه‌ها و رهنمودهای رهبر فرهیخته‌ انقلاب اسلامی(دام ظله الوارف) درزمینه‌ی مواهب و مخاطرات فضای مجازی، توسعه همکاری‌ها و تامین منابع مطمئن برای اجرای برنامه‌ها و فعالیت‌های مرکز، در پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی تاسیس و راه اندازی گردید.
لازم به ذکر است، دکتر احسان کیان‌خواه، دارای لیسانس مهندس کامپیوتر، فوق لیسانس مهندسی مکاترونیک و دکتری مدیریت راهبردی فضای سایبر و پژوهشگر فلسفه و حکمرانی سایبری است. ایشان هم‌بنیانگذار مرکز مطالعات فضای مجازی پژوهشگاه است. تاملی نظری در ماهیت فضای سایبر عنوان آخرین کتابی است که از وی در پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی به چاپ رسیده است.
کتاب‌‌های سایبر استراتژی، فضای سایبر ۲۰۲۵، امنیت قلب در فضای سایبر، آشنایی با ASP و مدیریت امنیت اطلاعات از دیگر عناوین منتشر شده ایشان است. همچنین چندین یادداشت و مقاله علمی پژوهشی و مصاحبه با رسانه های دیداری و شنیداری از فعالیت های پر شمار علمی وی به شمار می رود.
برای مطالعه دیگر سوابق علمی و مدیریتی دکتر کیان‌خواه اینجا را کلیک کنید