همایش ملی منطق بازسازی انقلابی ساختار فرهنگی کشور برگزار شد

به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، همایش ملی منطق بازسازی انقلابی ساختار فرهنگی کشور شنبه ۲۳ مهرماه با سخنرانی آیت الله رئیسی و با حضور اندیشمندان و فرهیختگان در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

همایش ملی منطق بازسازی انقلابی ساختار فرهنگی کشور توسط پژوهشکده فرهنگ و مطالعات اجتماعی با مشارکت نهادهای فرهنگی کشور و با سخنرانی آیت الله رئیسی ریاست محترم جمهور،‌ آیت الله علی اکبر رشاد، حجت الاسلام دکتر سیدسعیدرضا عاملی،‌ دکتر محمدمهدی اسماعیلی و حجت الاسلام محمد قمی در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

در این همایش که با حضور خیل عظیمی از اندیشمندان،‌ متفکران و فرهیختگان عرصه های فرهنگی کشور برگزار می شد مطالبات مقام معظم رهبری پیرامون بازسازی ساختار فرهنگی کشور مورد بررسی قرار گرفت.

همچنین برگزاری ۶ میزگرد تخصصی در موضوعات بازخوانی وضع ساختاری کنونی؛ طرّاحی وضع ساختاری آرمانی؛ سازکارهای بازسازی انقلابی در ساختار؛ و موضوعات میزهای تخصصی نیز متشکل از: ساختار فرهنگی و نهاد دین؛ ساختار فرهنگی و نهاد خانواده؛ ساختار فرهنگی و مردم؛ ساختار فرهنگی و رسانه و فضای مجازی؛ ساختار فرهنگی و نهاد تعلیم و تربیت؛ و ساختار فرهنگی و نهاد دولت؛ از دیگر برنامه های نوبت عصر این همایش ملی بود.

مشروح سخنرانی های صورت گرفته در این همایش از همین طریق به سمع و نظر علاقمندان خواهد رسید.