خدا از من دفاع خواهد کرد

به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع‌رسانی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، همزمان با سالروز شهادت مظلومانه آیت‌الله دکتر سیدمحمد بهشتی و ۷۲ تن از یاران باوفایش به معرفی کتاب “خدا از من دفاع خواهد کرد” خواهیم پرداخت:

این کتاب بیست و پنجمین کتاب گروه مطالعات انقلاب اسلامی پژوهشکده فرهنگ و مطالعات اجتماعی پژوهشگاه و به قلم “سیدمحمدهاشم پوریزدان پرست” می‌باشد.

در نخستین روزهای پیروزی انقلاب اسلامی توسط دشمنان آن، اقدامات گوناگونی از جمله ترور شخصیت‌های انقلاب، کودتا، نفوذ در ارگان‌های انقلابی و انحراف آنها و همچنین تخریب چهره خدمتگذاران انقلاب اسلامی طراحی و اجرا شد. در این میان آیت‌الله بهشتی مورد تهاجم گسترده دشمنان قرار گرفتند، به صورتی که حتی نیروهای انقلاب در این تهاجم دور از انصاف و اخلاق، تحت تاثیر قرار گرفتند و ایشان مظلومانه و صبورانه و راست قامت در برابر این تهاجمات ایستادند و شهادت ایشان دشمنان را رسوا و از صحنه سیاسی ایران حذف و خط امام را در کشور و میان توده‌های مردم تثبیت نمود. این کتاب روایت تحلیل جریانات منتهی به شهادت ایشان است که به قلم یکی از خبرنگاران روزنامه جمهوری سلامی که از دانشجویان مسلمان پیرو خط امام نیز بوده است، نگاشته و از این رو،در زمره آثار تاریخ شفاهی انقلاب اسلامی محسوب می‌گردد.

کتاب “خدا از من دفاع خواهد کرد” اثر سیدمحمدهاشم پوریزدان پرست از بیست و یک فصل تشکیل شده که از زندگینامه آیت‌الله شهید دکتر بهشتی از زبان خود ایشان شروع و با امام و وارث شهیدان ختم می‌شود.

علاقمندان جهت کسب اطلاعات تکمیلی و تهیه این کتاب ارزشمند، میتوانند به سایت سازمان انتشارات پژوهشگاه مراجعه نمایند.