او پرچمدار استقلال افغانستان در برابر اشغالگری شوروی کمونیستی بود

به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی،‌ در پی ارتحال فقیه محقق و مجاهد آیت‌الله محمدآصف محسنی (طاب ثراه)، پیام تسلیتی از سوی آیت‌الله علی‌اکبر رشاد، ریاست شورای حوزه‌های علمیه استان تهران و مؤسس و رییس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه‌­ی اسلامی صادر شد.

ایشان در این پیام تاکید کرده‌اند: او پرچمدار استقلال کشور افغانستان در برابر تجاوز و اشغالگری شوروی کمونیستی بود و تربیت شاگردان فاضل، تالیف آثار فاخر، نمونه‌ای از خدمات ارزشمند آن بزرگوار قلمداد می‌شود.

متن این پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرّحمن الرّحیم.

إنّا لِلّه و إنّا إلیه راجعون

خبر رحلت فقیه محقق و مجاهد، حضرت آیت‌الله محمدآصف محسنی(طاب ثراه) مایه‌ی تاسف شد. بنده‌ی کمترین این ضایعه‌ی مولمه را، از سوی خود و شورا، مدیریت و سایر ارکان حوزه‌های علمیه‌ی استان تهران، به ساحت قدسی حضرت بقیت‌الله (ارواحنا فداه)، رهبر معظم انقلاب و مراجع عظام (دام ظلّهم)، حوزه‌های علمیه و ملت شریف افغانستان، خاصه شاگردان و ارادتمندان و بیت معزّز آن راحل رستگار، سوگمندانه تسلیت عرض می‌کنم.

آیت‌الله محمدآصف محسنی(ره) طی عمر پربرکت خویش منشأ خدمات سیاسی و علمی بسیاری بود، او پرچمدار استقلال کشور افغانستان در برابر تجاوز و اشغالگری شوروی کمونیستی بود. تربیت شاگردان فاضل، تالیف آثار فاخر، نمونه‌ای از خدمات ارزشمند آن بزرگوار قلمداد می‌شود.

این کمین برای آن فقید سعید، رحمت و علوّ درجات و برای بازماندگان و خیل علاقه‌مندان سوگوارش از بارگاه باری صبر و سلامت مسألت دارم.

علی اکبر رشاد

 ۱۵/ ۵/ ۱۳۹۸