تشکر آیت‌الله رشاد برای خلق حماسه‌ی «اجتماع عظیم حوزه و گام دوم انقلاب»/ بیعتی دیگر برای فراپیش نهادن گامی دیگر

به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع‌رسانی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، پیام تشکر آیت‌الله علی‌اکبر رشاد رئیس شورای حوزه‌های علمیه‌ی استان تهران و رئیس و موسس پژوهشگاه، در پی حضور بی‌سابقه‌ی یازده هزارنفری حوزویان و ارکان مدارس علیمه‌ی برادران و خواهران استان تهران در «اجتماع عظیم حوزه و گام دوم انقلاب».
متن پیام رئیس شورای حوزه‌های علمیه‌ی استان تهران بدین شرح است:

بنده‌ی طلبه‌ی کمترین ، به نیابت از ارکان حوزه‌ی علمیه‌ی عریق و اصیل تهران، از یکان یکان شاگردان حضرت صادق (سلام الله علیه)، وارثان معنوی و معرفتی حضرت امام خمینی (رضوان الله و سلامه علیه) و فرزندان انقلابی زعیم حکیم انقلاب حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای (دام ظلّه) که با حضور پرشور و شعور خویش در یکشنبه‌ پنجم اسفندماه، حماسه‌ی «اجتماع عظیم حوزه و گام دوم انقلاب» را خلق کردند، از سویدای دل و صمیم جان، قدردانی و سپاسگزاری می‌کنم.
اجتماع اصحاب حوزه که طبق سنت سنواتی، مقارن با سالروز صدور «منشور روحانیت» برای تجدید میثاق با امام راحل (قدّه) در جوار مرقد مطهرش صورت می‌گرفت، امسال توام گشت با شروع چله‌ی دوم حیات بالنده و همیشه بهاری انقلاب اسلامی و صدور بیانیّه‌ی «گام دوم انقلاب» از سوی رهبر متفکر، مجاهد و شجاع امت. بدین‌رو مسؤولان، مدیران، مدرسان و طلاب خواهر و برادر مدارس علمیه‌ی سراسر استان تهران با حضور بی‌سابقه‌ی یازده هزارنفری خویش، آغاز گام دوم انقلاب را فریاد کردند، و لبیک‌گویان حریم مضجع منور آن راحل رستگار (قدّه) را به اقیانوسی جوشان و خروشان و موّاج و متلاطم بدل ساختند.
این اجتماع سترک و ستوار، بیعتی دیگر بود برای آغاز انقلابی دیگر، و چنان که همچون گام اول، مطلع آن نهاد نورانی حوزه و دانشگاه بود و پیش‌آهنگان آن جامعه‌ی نخبگانی. اینک نیز این اصحاب معرفت و معنی بود که علَم اِعلام بر دوش گرفت و صلای ولا داد. بی‌شک دیگر ارکان جامعه، خاصه دانشگاهیان فرهیخته و انقلابی، دیگر اضلاع جبهه‌ی این گام خطیر و تاریخسار را صورت خواهند بست. ایدون باد.
وفّقنا اللّهُـمّ لِماتحبُ وتَرضی، واجعلنا من اعوان الحجه (عج) و من المستشهدین بین یدیه، ولاتجعلـنا مِن‌الّـذین یَحسبون أنّهم یُحسنون صُنعاً، وإهدِنا إلی السّداد، فإنّک خیرُ موفّق و هـاد.

علی‌ اکبر رشاد
ششم اسفند ۱۳۹۷