تعهد و تخصص، لازمه توفیق حوزویان در عرصه فضای مجازی است

بی شک از مهم ترین الزامات موفقیت حوزویان در زمینه تبلیغ در فضای مجازی، برخورداری همزمان از عنصر تعهد و تخصص است.

به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع‌رسانی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، حجت‌الاسلام و المسلمین محمد ملک‌زاده عضو هیأت علمی گروه سیاست پژوهشگاه در گفتگو با حوزه، با اشاره به مطلب فوق ابراز داشت: وضعیت کنونی جامعه به خصوص در رابطه با فضای مجازی به گونه ای است که ما حوزویان نمی توانیم نسبت به این قضیه بی تفاوت و یا کم تفاوت باشیم، بلکه برعکس باید فعالانه در این زمینه نسبت به تولید محتوا و انتشار گسترده آن اهتمام بورزیم.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب نیز بارها نسبت به حضور فعالانه و نه منفعل جریان مؤمن و انقلابی در این باره تذکر داده اند و در عین حال بر ضرورت حفظ تقوا در این عرصه ها تاکید بسیار نمودند.

عضو انجمن مطالعات سیاسی حوزه علمیه قم همچنین گفت: علیرغم همه آسیب ها و آفت هایی که فضای مجازی به همراه دارد، اما در عین حال دارای یک سری فرصت هایی است به خصوص برای طلاب جوان و دغدغه مندی که فضای مجازی و اقتضائات آن را به خوبی می شناسند و علاقه مند به تبلیغ دین و پاسخ به شبهات از این بستر پرمخاطب هستند.

وی افزود: برای موفقیت در این عرصه هم باید متعهد و تقوامدار بود و هم این که تخصص لازم را داشت، چه آن که در آن سوی ماجرا، دشمن و رسانه هایش به شکل کاملاً حرفه ای در صدد تضعیف اعتقادات و باورهای مردم جامعه ما به ویژه نسل جدید هستند و متاسفانه در برخی موارد موفقیت هایی نیز در این عرصه ها داشته اند.

حجت‌الاسلام و المسلمین محمد ملک‌زاده همچنین بیان داشت: در چنین فضایی ما به خصوص نیازمند فعالیت طلاب و فضلایی هستیم که در عرصه بین الملل نیز آشنایی به زبان های روز دنیا را داشته و در عین حال قلم جذاب و مخاطب پسندی داشته باشند.