آیت‌الله رشاد: محضر او مامن مستمندان و دردمندان قلمداد می‌شد

به گزارش اداره روابط عمومی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، در پی ارتحال آیت‌الله حاج آقانصرالله شاه آبادی، پیام تسلیتی از سوی آیت‌الله علی‌اکبر رشاد موسس و رییس پژوهشگاه و رییس شورای حوزه‌های علمیه استان تهران صادر شد. در این پیام آمده است: ایشان علاوه بر آن که از علمای برجسته و نامدار عاصمه­ قلمداد می­شد، از پیشقدمان در خدمات اجتماعی بود لهذا محضرش مامن مستمندان محسوب می­‌گردید.

متن پیام آیت‌الله رشاد به شرح زیر است:

 إنا لله وإنا الیه راجعون

رحلت استادزاده­‌ی حضرت امام(قدّه)، فرزند عارف واصل آیت الله العظمی حاج شیخ محمدعلی شاه آبادی(طاب ثراه) جناب آیت‌الله حاج آقا نصرالله شاه آبادی(ره) مایه‌­ی تالم شد. آن بزرگوار که محضر درس دو فقیه برجسته­‌ی معاصر مرحومان آیت‌الله خویی و آیت‌الله عبدالهادی شیرازی قدس سرهما را در نجف درک کرده بود، در عداد مدرسان عالی حوزه­‌های علمیه­‌ی تهران و قم به شمار می‌­آمد.

ایشان علاوه بر آن که از علمای برجسته و نامدار عاصمه­ قلمداد می­شد، از پیشقدمان در خدمات اجتماعی بود لهذا محضرش مامن مستمندان محسوب می­‌گردید.

این کمترین، این ضایعه­‌ی مولمه را، از سوی خود و شورا و مرکز مدیریت حوزه، مسئولان و مدرسان مدارس علمیه­‌ی استان، و نیز مسئولان و اعضای هیات علمی پژوهشگاه، به محضر مبارک رهبر معظم انقلاب اسلامی و سایر مراجع عظام تقلید(دام ظلهم)، شاگردان و فرزندان سوگمند آن شخصیت خدوم تسلیت عرض کرده، از بارگاه باری برای بازماندگانش صبر و سلامت، و برای آن فقید سعید، غفران و حشر با اولیاء الاهی مسئلت می­دارم.

علی‌­اکبر رشاد

رییس شورای حوزه­‌های علمیه‌­ی استان تهران

۲۱، ۱۲، ۹۶

 

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید