استفاده سیاسی از کرونا علیه ایران دور از انسانیت است

دور از انسانیت زمانی بیشتر می شود که در همه کشورها ویروس در حال جولان دادن است مانند اسرائیل، ایتالیا، عربستان و...؛ اما همه نگاه ها به ایران اسلامی دوخته شده و این نشان دهنده عمق خباثت و دشمنی جبهه استکبار است.

به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین دکتر بهرام دلیر نقده ای در گفتگو باخبرنگار خبرگزاری حوزه، با اشاره به موضوع کرونای سیاسی و فشار حداکثری جبهه و رسانه های استکباری علیه ایران گفت: این روزها شاهد این واقعیت هستیم که آمریکا دچار و گرفتار هژمونی قدرت شده و در اوج فلاکت قرار گرفته و به همین دلیل از هر وسیله و موضوعی که با جان ملت ها در ارتباط باشد، استفاده سیاسی می کند.
عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی افزود: این روزها شاهد این هستیم که کشورهای چین و ایران گرفتار مسائل مانند ویروس کرونا شده و این مسئله دستاویز و ابزاری برای امریکا علیه ایران و چین شده است.
این محقق افزود: کرونا باعث شده که بعضی ها از شبکه های معاند مانند «من و تو» از این مسئله سوء استفاده کرده و به عنوان ابزاری سیاسی علیه ایران و شهر قم بکار بگیرند که در یک مورد نماز جمعه عراق را به جای قم به مردم نشان می دهند و این گونه به مردم وانمود می کنند که روحانیون برای گرفتار نشدن از کرونا خود را درمحفظه شیشه ای قرار داده اند و این درحالی است که مردم در حال مبارزه با ویروس کرونا می باشند.
این پژوهشگر اظهار داشت: این عملکردها نشان دهنده اوج تزلزل دشمن است. اما مسئله ای که این روزها باید بیشتر به آن توجه داشت در کرونای سیاسی است که به جان سیاست داخل و خارج ما افتاده است که با اعصاب و روان مردم بازی می کند؛ به همین دلیل مردم باید بیشتر به این قبیل مسائل که با هدف فشار روانی و فشار رسانه ای بر مردم و ملت ایران انجام می شود، توجه داشته باشند و گرفتار کرونای سیاسی و هجمه دشمن نشوند.
وی افزود: این مسائل نشان می دهد باید کرونای سیاسی را جدی گرفت؛ حرف ملت و مردم را شنید، گوش داد؛ به داد مردم رسید؛ تجربه نشان داده نباید در عرصه سیاست گرفتار یکتازی شد و هر کشوری که این گونه رفتار کند محکوم به شکست است.
حجت الاسلام والمسلمین دلیر نقده ای گفت: امریکا در همان مسیری حرکت می کند که در گذشته شوروی کمونیست رفته و نیتجه شکست شوروی واز هم پاشیدنش شد.
عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی افزود: تنها سیاست دو سویه می باشد که ماندگار است و آن سیاست انسانی و دینی است. سیاستی که گوش به حرف مردم و برای رفع مشکلات آن تلاش کند.
این محقق افزود: در گذشته در ایران حکومت استبدادی شاهنشاهی داشتیم که همگی به دلیل سیاست یک طرفه شان و نادیده گرفتن و بی توجی به مشکلات مردم از بین رفت و دوام نیاورد و آمریکا هم از این مسئله مستثنی نخواهد بود. امروز امریکا خودش راالگو می داند و سایر سبک ها را نفی می داند و این نشان دهنده یک طرفه بودن سیاست امریکا در قبال سایر کشورهای دیگر از جمله ایران اسلامی است و این حرکت دیر یا زود با شکست حتمی مواجه خواهد شد.
این پژوهشگراظهارداشت: این که کشوری مانند امریکا از بیماری به عنوان ابزار و فشار سیاسی علیه کشور ایران و چین استفاده کند، این مسئله دور از انسانیت است.
وی افزود: دور از انسانیت زمانی بیشتر می شود که در همه کشورها ویروس در حال جولان دادن است ؛ اما همه نگاه ها به ایران اسلامی دوخته شده و این نشان دهنده عمق خباثت و دشمنی جبهه استکبار است.
حجت الاسلام والمسلمین دلیر نقده ای گفت: چرا امریکایی ها خودشان نمی گویند چند نفر از مردم کشورشان براثر آنفولانزا جان داده اند و یا این که چند نفر گرفتار ویروس کرونا شده اند؛ آنها هم بیایند شفاف سازی کنند. شفاف سازی باعث مشروعیت هر نظام و قدرت و تقویت آن قدرت است.
عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی افزود: این کشورهای استبدادگر و ظالم نه تنها شفاف سازی نمی کنند، بلکه اقدام به کتمان سازی و نهایتا اعتماد سوزی می کنند.
این محقق افزود: کسی که شفاف سازی کند، دیگر مبتلا به دروغ گویی و فسادهای دیگر نمی شود. این دروغ گویی روزی آشکار خواهد شد و صاحبان قدرت را به زیر خواهد کشید و زمانی هم خواهد آمد که برای آنها حیثیتی نخواهد بود.
این پژوهشگر اظهار داشت: در این شرایط حساس نباید از مشکلات و غم مردم که گرفتار بیماری و ویروس کرونا شده اند، بهره برداری سیاسی کرد این دور از انسانیت است. آنها برای پیروزی در انتخابات شان به این نوع دامن زدنهای سیاسی نیاز دارند.
وی افزود: همه مردم دنیا رئیس جمهوری دروغ گویی امریکا را می شناسند که با دورغ های خود آبرویی برای خود باقی نگذاشته است. او کسی است که به هیچ اصول وقوانین و تعهد نامه ای حتی بین المللی پای بند نیست و به راحتی تعهدنامه ها را پاره می کند.
حجت الاسلام والمسلمین دلیر نقده ای گفت: دولتمران امریکا کسانی می باشند که برای رسیدن به منافع سیاسی خود کشورهای دیگر را قربانی می کنند و حتی به عنوان گاو شیرده از آنها نهایت بهره برداری می کنند. این واقعیت امریکا است و نباید به او اعتماد کرد.
عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با بیان این که تنها راه مقابله با جبهه استکبار و هم پیمانان او، حفظ اتحاد داخلی، یکپارچگی و انسجام ملی است گفت: باید با حفظ وحدت و کنارگذاشتن مسائل تفرقه انگیز به دنبال یک دست شدن مردم و مسئولین برای مقابله با امریکا، انگلیس و اسرائیل و … بود.
این محقق افزود: ایران کشور اسلامی وانقلابی است و لازم است مسئولین آن اخلاق و دیانت را مانند شهید سردار قاسم سلیمانی در دستورکار قرار داده و برای جذب حداکثری و رشد کشور و انقلاب تلاش کنند.
این پژوهشگر اظهار داشت: امام راحل سخن از کلمه واحده و به وحدت توصیه می کرد، او خمینی وحدت و اتحاد بود و امروز هم همین مسئله در دستور کار مسئولین نظام قرار گیرد و با حفظ وحدت و انسجام به جنگ دشمن بیرونی بروند.
وی افزود: امروز مسائلی مانند فاصله طبقاتی، اجتماعی،حقوق نجومی، فساد مالی، رانت خواری و… آسیب جدی به کشور و نظام و وحدت و انسجام ملی وارد می کند.
حجت الاسلام والمسلمین دلیر نقده ای گفت: امروز باید مکتب و اندیشه شهید بهشی ها، شهید مطهری ها و… که به دنبال حفظ وحدت و خدمت به مردم بودند و با مسائل احساسی برخورد نمی کردند، در کشور قوت بگیرد.
عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی افزود: وقتی بین مسئولین وحدت باشد، دیگر هیچ قدرتی نمی تواند دربین مسئولین نظام نفوذ کند. باید حب و بغض ها را به خاطر منافع ملی کنار گذاشت و برای رشد کشور تلاش کرد.
این محقق افزود: امروز یگانه راه برون رفت از مشکلات ترویج مسئله دیانت و اخلاق است. با ترویج دیانت و اخلاق می توان بر هر مشکل سیاسی مقابله کرد. باید کاری کرد که سیاست خادم دیانت باشد و اگر غیر باشد دیانت را فدای رقابت و سیاست کنیم، همه چیز را از دست خواهیم داد.