آئین عمامه‌گذاری طلاب حوزه علمیه امام رضا(ع) با حضور آیت‌الله رشاد

به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع‌رسانی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی و به نقل از مهر، آئین عمامه‌گذاری تعدادی از طلاب با حضور آیت‌الله رشاد، رئیس و موسس پژوهشگاه و رئیس شورای حوزه‌های علمیه تهران در حوزه علمیه امام رضا (ع) برگزار شد.

آیت‌الله علی‌اکبر رشاد در این مراسم گفت: تبریک عرض می‌کنم به کسانی که امروز معمم شدند و به جامعه جهاد آراسته شدند اگر کسی شایسته نباشد به این لباس راهش نمی‌دهند، اگر هم وارد شد خارج خواهد شد. کسانی که از این لباس خارج می‌شوند یا صلاحیت نداشتند و یا بعداً لیاقت را از دست داده‌اند. این‌ها اخراجی اردوگاه حضرت حجت اند.

وی افزود: فرمانده حضرت حجت (عج) است. فرمانده دوست دارد سربازانش را در لباس سربازی ببیند. سرباز با لباس خواسته می‌شود، بدون لباس وارد اردوگاه شدن تخلف محسوب می‌شود.

رئیس و موسس پژوهشگاه در ادامه عنوان کرد: ان شاالله که با اذن حضرت حجت و با صلاحیت و توفیق این اتفاق افتاده است. سعی کنید جز در حال اضطرار لباس از تن خارج نکنید. با مرحوم علامه عسگری در سفری هم اتاق بودیم دیدم که ایشان حتی شب با قبا و عمامه خوابیدند. عمامه در واقع کفن شهادت است که بر سر می‌گذاریم. گرچه تعبیر تاج ملائک از آن شده اما با این عمامه‌گذاری وارد سنگر و جبهه شده‌ایم و می‌خواهیم بگوییم ما کفن مان همراه مان است. ابایی از شهادت نداریم بلکه همیشه آماده شهادت هستیم.

وی همچنین عنوان کرد: باید کسب سیرت سربازی نیز داشته باشیم. امیدواریم خدای متعال همه سربازان حضرت حجت (عج) را یاری دهد. طبق آمار اعام شده بیشترین شهید در بین مدارس علمیه متعلق به این مدرسه است. این مدرسه بوی شهادت می دهد. ۳۰۰ سال است که این مدرسه تأسیس شده و قدیمی ترین مدرسه علمیه تهران محسوب می‌شود. بنای این مدرسه در زمانی گذاشته شده که اوضاع و شرایط مساعد چنین کاری نبوده است. امیدواریم که همه ما به افتخار شهادت نایل شویم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید