کتاب” همسرداری”

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، نهمین جلد از مجموعه مهارت های طلبگی به موضوع “همسرداری” اختصاص یافته است. پرداختن به موضوع همسرداری اهمیت فراوانی دارد. از هر زاویه ای به این موضوع نگاه می کنیم، اهمیت فوق العاده آنرا به روشنی می یابیم؛ آرامش فردی، رشد و تعالی خود و همسرمان، پیشرفت دنیوی، رضایت از زندگی، تربیت فرزندان، سالم سازی و رشد و تعالی جامعه موضوعاتی هستند که در این بحث قابل بررسی است.

گروه سنت های حوزوی و آداب طلبگیمرکز پژوهش های جوان مجموعه ای با نام مهارت های طلبگی در یازده مجلد با عناوین مختلف به چاپ رسانده کهنهمین جلد از این مجموعه عنوان “همسرداری” را به خود اختصاص داده است. این اثر به تازگی به قلمآقای سید جعفر علوی، منتشر و راهی بازار شده است.

عناوین این مجموعه یازده جلدی در یک طبقه‌ بندی به فردی، خانوادگی و اجتماعی تقسیم شده است و در طبقه ‌بندی ثانوی، ذیل موضوعات فردی، به مباحث علمی، اخلاقی و تبلیغی پرداخته می ‏شود. “همسرداری”دفتری از فصل خانوادگی این مجموعه است.

نویسنده در این اثر، روابط زن و شوهر را مجموعه ای از تعاملات آنها دانسته که خوشبختی و سعادت یا تیره روزی و شقاوت را برای آنان در دنیا و آخرت رقم می زند. از این رو بهترین راه برای نیل به یک خانواده متعالی اسلامی را آشنایی با شیوه زندگی و نحوه تعامل با همسر می داند.

این کتاب شامل سه فصل به شرح زیر است.

فصل اول: حقوق و وظایف متقابل همسران

فصل دوم: مهارت های مهم زندگی

فصل سوم: زوجین و شئون طلبگی

علوی در بخشی از مقدمه کتاب خود چنین می نویسد:

تأثیر روابط صحیح ما با همسرماندر رسیدن به تمام اهداف مربوط به سعادت در زندگی، کاملاً آشکار است. به عبارت دیگر اصل و چگونگی روابط ما با همسرمان، خوشبختی و سعادت یا تیره روزی و شقاوت را برای ما در دنیا و آخرت رقم می زند. گفت و گو درباره چنین موضوعی برای ما که مبلغی دینی هستیم و در جامعه اسلامی الگو بشمار می رویم، اهمیت مضاعفی می یابد، زیرا ما می توانیم از این راه، افزون بر اینکه نمونه ای از یک خانواده متعالی اسلامی را به دیگران معرفی کنیم، دیگر فعالیت های طلبگی خویش را نیز ارتقاء بخشیم؛ زیرا بی شک شیوه زندگی و تعامل با همسرمان، تءثیر عمیقی در فعالیت های تبلیغی و حوزوی ما دارد.

 

گفتنی است نهمین جلد از مجموعه یازده جلدی مهارتهای طلبگی با عنوان” همسرداری” اثر سید جعفر علوی، با قیمت 7000 تومان توسط انتشارات کانون اندیشه جوان، منتشر و در دسترس مخاطبان قرار گرفته است.

علاقمندان جهت کسب اطلاعات تکمیلی و تهیه این کتاب میتوانند به نشانی www.poiict.irمراجعه کنند.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید