چاپ دوم کتاب “راز خلقت و بقا” منتشر شد

به گزارش اداره روابط عمومی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، کتاب “راز خلقت و بقا” چهل و دومین کتاب گروه کلام و دین‌پژوهی پژوهشکده حکمت و دین‌پژوهی پژوهشگاه، با هدف شناساندن چگونگی اسرار آفرینش و خلقت جهان و همچنین شناساندن رموز بقای آن به چاپ دوم خود رسید.

چگونگی آفرینش جهان و بقای آن توسط خداوند از سوالات بلکه از رازهای هستی شناسانه است که ذهن انسان متفکر را به سوی خود منعطف کرده است.

چاپ دوم کتاب “راز خلقت و بقا” از سه بخش اصلی به شرح زیر سامان یافته است:

–        بخش اول: نقش و رابطه خدا با جهان از حیث فاعلیت و حدوث

در این کتاب نخست راز چگونگی خلقت نخستین و فاعلیت خداوندی تبیین می‌شود که آیا خلقت جهان از عدم «من لا شیء» (نظریه متکلمان) صورت گرفته و یا به نحو «لا من شی ء» (نظریه فلاسفه) تحقق یافته است و یا اینکه جهان تجلی خداوند است (نظریه عرفا).

–        بخش دوم: نقش و رابطه خدا با جهان از حیث علت غایی

بخش دوم کتاب متکفل تبیین علت غایی خداوند است که آیا می‌توان از فلسفه خلقت آفریدگار سوال نمود؟ در صورت مثبت بودن پاسخ، فلسفه خلقت جهان و انسان چیست؟

–        بخش سوم: رابطه خدا با جهان در مقام بقا و تدبیر

و در بخش آخر کتاب در تبیین رابطه خدا با جهان از حیث وابستگی یا عدم وابستگی؛ حلول و عدم حلول خدا در جهان دیدگاه‌های مختلفی مطرح شده است.

 

چاپ دوم کتاب “راز خلقت و بقا” به قلم حجت الاسلام و المسلمین محمدحسن قدردان قراملکی، با قیمت ۳۲،۰۰۰ تومان توسط سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامیعرضه گردیده است.

علاقمندان جهت کسب اطلاعات تکمیلی و تهیه کتاب میتوانند به وبگاه سازمان انتشاراتپژوهشگاه مراجعه نمایند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید