دومین پیش نشست هفته علمی تمدن نوین اسلامی با عنوان”مصادر تمدن اسلامی”

 به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، در راستای نخستین هفته علمی تمدن نوین اسلامی که مقرر است از 30/9/94 تا 7/10/94 با همکاری جمعی از دستگاه های فرهنگی کشور برگزار شود، دومین نشست این هفته با محوریت گروه تاریخ و تمدن پژوهشگاه  با عنوان “مصادر تمدن اسلامی” روز دوشنبه 9 آذر ماه سال جاری در محل سازمان مرکزی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار خواهد شد.

بنابر این گزارش، در این نشست که یکی از مجموعه نشست های علمی ذیل محور مبانی نظری تمدن نوین اسلامی است، آقای دکتر حبیب الله بابایی به عنوان ارائه دهنده و آقایان دکتر مهدی امیدی و دکتر محمد محمودپور، به عنوان ناقدان و آقای دکتر حسین احمدی به عنوان دبیر علمی جلسه حضور خواهند داشت. 

گفتنی است در هفته علمی تمدن نوین اسلامی، محورهایی از قبیل مفهوم شناسی و چیستی و ماهیت تمدن نوین اسلامی، مبانی نظری تمدن اسلامی، ‌اهمیت و ضرورت تمدن نوین اسلامی، سیر تکوین تمدن نوین اسلامی، ظرفیت های موجود برای تمدن سازی و مطالعات تمدنی و تمدن شناسی مورد بحث و بررسی قرار خواهند گرفت.

لازم به ذکر است این نشست از ساعت 13 تا 15 روز دوشنبه مورخ 9 آذر ماه در محل سازمان مرکزی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی واقع درخیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر، کوچه پژوهشگاه (2)، برگزار خواهد شد.

 

حضور تمامی علاقمندان در این نشست بلامانع است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید