انتصاب حجت‌الاسلام والمسلمین میرهاشم حسینی به عنوان مسؤول مدرسه آیت‌الله مجتهدی (ره)

به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، در پی ارتحال آیت الله محسن حبیبی و رای هیات امنای مدرسه علمیه‌ آیت الله مجتهدی تهرانی، و تنفیذ و موافقت اکید رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای (دام ظله الوارف) با رای هیات امنای مدرسه، حجت الاسلام والمسلمین میرهاشم حسینی، طی حکمی از سوی آیت الله علی اکبر رشاد رییس شورای حوزه های علمیه استان تهران، به عنوان مسؤول و متولی امور این مرکز علمی منصوب شد.

حجت الاسلام والمسلمین میرهاشم حسینی از دانش آموختگان مدرسه آیت الله مجتهدی و از اساتید سطوح عالی حوزه علمیه قم است.

متن حکم آیت الله رشاد بشرح زیر است:

حضرت مستطاب حجت الاسلام والمسلمین میرهاشم حسینی (مازال موفقاً)

سلام‌علیکم

با توجه به رای هیات امنای محترم مدرسه‌ی علمیه‌ی آیت الله مجتهدی تهرانی (قدّه) و تنفیذ و موافقت اکید رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای (دام ظله الوارف)، جناب عالی را که صاحب خصائل راقی اخلاقی، مراتب عالی علمی، و تجارب و توانایی­های ارزنده­ی مدیریتی هستید،­ به عنوان مسؤول و متولی امور این مرکز علمی منصوب می‌کنم.

رجاء واثق دارم: در سایه­ی توکل به ساحت سبحانی و توسل به ذیل عنایات اهل بیت وحی(س)، خاصّه صاحب اصلی حوزه‌های علمیه‌ (صانها الله عن الحدثان) حضرت بقیت الله (ارواحنا لتراب مقدمه الفداء)، و تدبیر و تلاش توام با اخلاص خود، و مساعدت و معاضدت معاونان محترم، مدرسان و طلاب عزیز، مسیر مؤسس بزرگوار حضرت آیت الله مجتهدی (قدّس سرّه) را تداوم‌ بخشیده، مساعی مخلصانه‌ی مسؤول راحلش حضرت آیت الله حبیبی (طاب ثراه) را به ثمر نشانده، شؤون آن مرکز فاخر را ارتقاء خواهید داد.

اهم اموری که توقع می‌رود، بطور ویژه و با اولویت آنها را پیگیری بفرمایید، عبارتند از:

۱ـ ارتقاء هیات امنای مدرسه و تقویت جایگاه آن بمثابه مرجع تصمیمگیریهای اساسی آن مرکز.

۲ـ ارتقاء عوامل مدیریتی و علمی ـ تربیتی مدرسه فراخور شأن ممتاز آن واحد.

۳ـ ارزیابی و وضعیت‌سنجی آموزشی، تهذیبی و پژوهشی کنونه‌ی مدرسه، و اتخاذ تدابیر لازم برای رفع نواقص و ارتقاء کیفی شؤون فوق، بر اساس شاخص‌های ابلاغی مرکز مدیریت.

۴ـ تقویت جنبه‌های اخلاقی، تهذیبی و انقلابی طلاب با توجه به موقعیت برجسته‌ی آن مدرسه.

فرصت را مغتنم شمرده، فروتنانه و ادبگذارانه به روح مطهر و منور دو شخصیت بزرگوار، آیتین مجتهدی و حبیبی (قدّس سرّهما) درود می‌فرستم، و متضرعانه از بارگاه بلند باری برای آنان غفران و علو درجات مسألت می‌دارم.

اللهمّ وفّقه و ایّای لما تحبّ و ترضی، و لاتجعلنا من الّذین یحسبون أنّهم یحسنون صنعاً، و اهدنا الی الصّواب و السّداد، فانّک خیر موفِّق و هاد.

علی‌اکبر رشاد

رییس شورای حوزه‌های علمیه‌ی استان تهران

 ۲۵ اسفند ۱۳۹۸، مطابق ۲۰ رجب المرجب ۱۴۴۱