رونمایی از پنج اثر تخصصی در حوزه فقه نظام

به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی،‌ همزمان با همایش ملی فلسفه فقه نظام، آئین رونمایی از 5 اثر در حوزه فقه نظام برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام دکتر سیدسجاد ایزدهی ضمن اعلام این موضوع در نشست خبری همایش ملی فلسفه فقه نظام گفت: از بخش های ویژه همایش ملی فلسفه فقه نظام رونمایی از 5 اثر تخصصی در حوزه فقه نظام خواهد بود که در خلال این همایش در قم برگزار می شود.

رییس پژوهشکده نظام های اسلامی همچنین تصریح داشت: سخنرانان همایش ملی فلسفه فقه نظام آیات رشاد، اراکی و علیدوست هستند؛ همچنین در این همایش منشوری در زمینه فقه نظام که شامل چکیده مقالات، درس گفتارهای فلسفه فقه نظام، فقه سیاسی و درس گفتارهای بیان شده در تهران است، رونمایی می شود.

وی افزود: کتاب های “فقه تخصصی نظام ساز؛ مبتنی بر نظام علمی آموزشی پرورش مآل”، کتاب “فلسفه فقه سیاسی آیت الله خامنه ای” و همچنین “مجموعه چکیده مقالات همایش ملی فلسفه فقه نظام” برای نخستین بار رونمایی خواهند شد. همچنین دو مجموعه “گام هایی در فلسفه فقه نظام” و “درسگفتارهای فقه نظام؛ با محوریت دیدگاه های آیت الله علی اکبر رشاد” نیز با ویراست نخست آماده سازی شده و برای اولین بار به جامعه علمی کشور عرضه می گردد.

ایزدهی با اشاره به زمان فراخوان مقاله در همایش ملی فلسفه فقه نظام اظهار کرد: در زمینه این همایش در یک ماه گذشته فراخوان اعلام شده که تاکنون هشت مقاله کامل و ۱۷ چکیده مقاله به دبیرخانه همایش رسیده است اما به دلیل برگزاری همایش فلسفه فقه نظام به صورت گسترده در خردادماه سال آینده علاقه مندان می توانند مقالات خود را به دبیرخانه همایش ارسال کنند.

همایش ملی فلسفه فقه نظام چهارشنبه شب ۶ آذرماه ۹۸ از ساعت ۱۸ تا ۲۱ با حضور اساتید، طلاب، دانشجویان و دانش پژوهان و علاقمندان به مباحث فلسفی خصوصا فلسفه های مضاف در تالار اندیشه پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در شهر مقدس قم، بلوار پانزده خرداد، خیابان شهید میثمی برگزار شده و میزبان علاقمندان این حوزه می باشد.

مطلب قبلیاز اعتماد عمومی و ناجنبش‌های اجتماعی تا جامعه شرطی شده و شبکه ملی اطلاعات، در سیاست بنزینی
مطلب بعدیفقه نظام اقتصادی اسلام