دومین جلسه از سلسله سخنرانی‌های آنلاین ایران- روسیه برگزار می‌شود

به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع‌رسانی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، دومین جلسه از سلسله سخنرانی‌های آنلاین ایران- روسیه، با موضوع “آشنایی با نسخه‌های خطی ایرانی – اسلامی” توسط اداره تعاملات علمی ملی و بین‌المللی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی و بنیاد مطالعات اسلامی روسیه به صورت مجازی برگزار می‌گردد.

دکتر حبیب‌الله عظیمی سخنران این نشست آنلاین خواهد بود

دکترحبیب‌الله عظیمی، استاد نسخه شناس و عضو هیئت علمی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران می باشند. دکتر عظیمی با سابقه ۳۰ ساله در تحقیق و پژوهش در نسخه های خطی، کتاب هایی چون: نسخه نامه (برنده جشنواره بین المللی فارابی در سال جاری)، اصول و مبانی نسخه شناسـی (دوزبانه: فارسی-روسی ، فارسی-انگلیسی) مکتب هنری شیراز در نسخه های خطی ایرانی اسلامی، کانون های کتاب پردازی نسخ خطی در تمدن ایرانــی (به زبان انگلیسی چاپ آلمان) را در کارنامه خود دارد. تحقیق و تدوین چندین مجلد فهرست نسخ خطی کتابخانه ملی ایران و تألیف ۱۵ مقاله پژوهشی در موضوع نسخه شناسی از دیگر کارهای علمی دکتر عظـیمی می باشد. از سوابق آموزشی ایشان می توان به تدریس نسخه شناسی در دانشگاه شهید بهشتی و بنیاد ایران شناسی و همچنین علوم اسلامی و حقوق در دانشگاه های مختلف اشاره داشت. دکتر عظیمی با سابقه معاونت علمی و مدیرکلی نسخ خطی و کتب نادر کتابخانه ملی ایران به مدت ۱۱ سال، هم اکنون مشاور علمی رئیس کتابخانه ملی ایران می باشند.

دومین جلسه از سلسله سخنرانی‌های آنلاین ایران- روسیه، با موضوع “آشنایی با نسخه‌های خطی ایرانی – اسلامی” روز شنبه ۸ آذر ماه جاری  (۲۰۲۰ ۲۸November ) ساعت ۱۶:۳۰ به وقت تهران (۱۶ به وقت مسکو) برگزار می‌شود.

سخنرانی به صورت آنلاین و به دو زبان فارسی و روسی می‌باشد. پس از ثبت نام، اطلاعات و نحوه شرکت در رویداد از طریق ایمیل، اطلاع‌رسانی می‌گردد.

لازم به یادآوری است که صفحه جلسات مجازی برای راهنمایی جهت حضور شما علاقمندان در نشست‌های مجازی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی فعال شده است.