آیین تکریم و معارفه معاونت حقوقی، توسعه مدیریت و منابع پژوهشگاه برگزار شد

به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع‌رسانی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، آیین تکریم و معارفه معاون حقوقی، توسعه مدیریت و منابع پژوهشگاه با حضور آیت‌الله علی‌اکبر رشاد در پژوهشگاه دفتر قم برگزار شد.
آیت‌الله علی‌اکبر رشاد رئیس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در این مراسم با اشاره به خدمات ارزشمند جناب آقای غفور پاک نهاد معاون سابق حقوقی پژوهشگاه گفت: معاونت حقوقی کانون توقعات و انتظارات و طلب های برآورده نشده‌است و در نتیجه همیشه در معرض گله بوده‌است. جناب پاک نهاد بسیار زحمت کشیدند، انسانی کارکشته و کاردان، کارآمد و کارآزموده بودند. ایشان چند دوره در وزارت خانه‌های مختلف در سمت معاونت حقوقی و اداری – مالی ایفای نقش موفق و موثر داشته‌اند. سابقه طولانی در دیوان محسابات اداری داشتند به همین دلیل بلحاظ حقوقی و مقررات کشوری بسیار وارد و مسلط بودند. بیش از 25 سال عضو هیات تطبیق تصمیمات لوایح دولت و مجلس بودند.
جناب پاک نهاد مجدانه به دنبال اصلاح سامانه مالی و حقوقی پژوهشگاه بود. خصوصا اینکه ما الان در حکم دستگاهی عمومی هستیم و قبلا به عنوان دستگاهی خصوصی قلمداد می شدیم. با تغییرات اساسنامه مشکلات فراوانی پیش آمد که ایشان برای ثبات پژوهشگاه در آن برهه زحمات فراوانی متحمل شد و الان بحمدلله با اقدامات ایشان شرایط بسیار خوبی در پژوهشگاه بلحاظ حقوقی و مدیریتی حاکم است.
آیت‌الله رشاد در ادامه با معرفی آقای امین کمالوندی به عنوان معاون جدید حقوقی پژوهشگاه گفت:‌ جناب کمالوندی به دلیل حوزه تحصیلاتی و مطالعاتی شان که ادبیات و هنر است روحیه تعاملی و مواجهه محبت آمیز با کارکنان خواهند داشت. ایشان سابقه درخشانی در پژوهشگاه هنر و ارتباطات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی داشته‌اند. تاسیس تعداد قابل توجهی کتابخانه عمومی با جذب کمک‌های مردمی از خدمات ارزشمند ایشان در آن وزارت خانه است. باید گفت ایشان برآیند مصاحبه و ارزیابی بیست و دو سه نفر از مدیران موفق هستند که به عنوان معاون پژوهشگاه انتخاب شده‌اند چراکه ما به دنبال فرد مناسبی بودیم و حساسیت زیادی برای این پست داشتیم و از میان کاندیداهای مختلف با مشورت به ایشان رسیده‌ایم. نیرویی صالح و سالم، متخصص، کاردان و کارکشته هستند و قطعاً در پژوهشگاه منشا اثر خواهند بود و از ایشان برای پذیرفتن کار بسیار متشکر هستیم.
در ادامه این مراسم امین کمالوندی معاون جدید حقوقی، توسعه مدیریت و منابع پژوهشگاه نیز ضمن تشکر از حسن نظر و اعتماد ریاست پژوهشگاه گفت: امیدوارم بتوانیم در راستای نیل به اهداف پژوهشگاه، همراستا با سایر قسمت‌ها برای تئوریزه‌کردن گفتمان انقلاب اسلامی، در حوزه معاونت حقوقی قدم برداریم و نیازمند مساعدت و همکاری جمع پژوهشگاه خواهیم بود. انشالله که بتوانیم در تسهیل کردن امور پژوهشی و تولید علم و نظریه سهم کوچکی به حوزه انقلاب اسلامی وهمچنین نظام مقدس جمهوری اسلامی ادا کنیم. حسن تقارن معارفه خود را در شهر مقدس قم و در‌ آستانه چهل سالگی انقلاب که مصادف با ربع قرن فعالیت موثر پژوهشگاه است به فال نیک گرفته و معتقدم که نوید بخش فعالیت‌های خوبی خواهد بود. از جناب آقای پاک نهاد به دلیل زحمات فراوان ایشان در معاونت حقوقی صمیمانه تشکر می کنم قطعا زحمات ارزشمند ایشان در تاریخ پژوهشگاه هیچگاه فراموش نخواهد شد.
گفتنی است امین کمالوندی معاون حقوقی، توسعه مدیریت و منابع پژوهشگاه متولد اردیبهشت 56 در خرم آباد و دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته زبان و ادبیات فارسی است. وی علاوه بر سابقه درخشان سمت‌های مختلف مدیر کلی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادارات استان‌های لرستان، کهکیلویه و بویر احمد و مرکزی به عنوان معاون اجرایی پژوهشگاه فرهنگ،هنروارتباطات نیز نقش ایفا کرده‌است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید