صفحه اصلی > موسسات وابسته > موسسه پیوست نگاری فرهنگی 

موسسه پیوست نگاری فرهنگی
نظر به تاکید رهبری فرهمند انقلاب اسلامی در دیدار با اعضا شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال 1386 مبنی بر لزوم مهندسی فرهنگی و تهیه پیوست فرهنگی برای طرح‌های اقتصادی، عمرانی و اجرایی کشور و لازم الاجرا بودن آن برای تمام دستگاه‌ها و با عنایت به این که اجرای صحیح و تسهیل کننده این رهنمود رهبری و سیاست ملی، مستلزم تولید مبانی نظری ، ادبیات علمی کافی و نیز شناخت میدانی از عرصه های تناسب طرح‌ها و فعالیت‌های اجرایی مختلف در بخش‌های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی با تغییرات فرهنگی جامعه است، پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در راستای فعالیت‌های خود در زمینه مهندسی فرهنگی، اقدام به تاسیس«موسسه پیوست نگاری فرهنگی » در سال 1389 نموده است تا از این رهگذر به صورت سازمان یافته، اندوخته‌های علمی خود و سایر صاحب نظران کشور را در اختیار مدیران اجرائی کشور قرار دهد.
اهداف
1. تهيه و اجراء پيوستنگاري فرهنگي
2. ارائهي مشاوره و خدمات نظارتي در زمينه پيوستنگاري فرهنگي
3. توليد و توسعه‌ي ادبيات علمي مبتني بر مباني ديني، قانون اساسي و مقررات جاري كشور، در حوزه‌ي فرهنگ، مهندسي فرهنگ، مهندسي فرهنگي، پيوست نگاري فرهنگي و اخلاق حرفه‌اي و كاربردي
4. پيگيري و تحقق رهنمودهاي رهبر فرهمند انقلاب اسلامی در زمینه‌ی مهندسي فرهنگي و پيوست نگاری فرهنگي براي طرح‌هاي مهم اجرايي.
رئوس برنامه های آتی
1. جمع آوری و فرآوري اطلاعات و ادبيات علمي و تجارب موجود در ميان ديگر ملل و ممالك، در زمينه‌ي پيوست نگاري فرهنگي براي شؤون حياتي و بخش‌هاي مختلف جامعه.
2. پژوهش و توليد دانش نظري و كاربردي در مهندسي فرهنگ، مهندسي فرهنگي و پيوست نگاري فرهنگي.
3.  عرضه‌ي خدمات علمي و پژوهشي در زمينه‌هاي فرهنگ مشاوره‌ي كاربردي در زمينه‌ي طراحي و اجراي پيوست‌هاي فرهنگي به بخش‌هاي مختلف دولتي، عمومي و خصوصي و طرح‌هاي صنعتي، تجاري، عمراني و ...
4. مميزي و ارائه‌ي خدمات نظارتي در جهت حسن اجراي پيوست فرهنگي به مراجع مسئول كشوري و كارفرمايان.
5.  برگزاري دوره‌هاي آموزشي بلندمدت، ميان مدت و كوتاه مدت و برپايي كارگاه‌هاي مهارت آموزي در راستاي تحقق طرح‌هاي مهندسي فرهنگ، مهندسي فرهنگي و پيوست فرهنگي.
6.  ارائه‌ي خدمات پيمان مديريت براي اجراي طرح‌هاي فرهنگي، اصلاح فرهنگ سازمانی و سایرمباحث و امور مرتبط
7. برگزاري همايش‌ها و نمايشگاه‌هاي علمي و فرهنگي محلي، ملي، منطقه‌اي و بين‌المللي يا مشاركت و شركت در آن‌ها، به منظور توسعه مباحث معرفتي و كاربردي و تبادل اطلاعات و انديشه و ارائه‌ي خدمات در حوزه‌ي فعاليت موسسه.
8.  تاليف و انتشار مجلات و كتب نرم‌افزارهاي مورد نياز و مرتبط با حوزه‌ي فعاليت موسسه.
تاکنون این موسسه وابسته به پژوهشگاه، پیوست نگاری برخی از طرح های کلان و مهم کشور از جمله
- پیوست فرهنگی پل خلیج فارس
- پیوست فرهنگی شبکه تعاملی
- پیوست فرهنگی مدارس خاص
- پیوست فرهنگی معماری مدارس
را برعهده گرفته است.

عضويت در خبر نامه

نام

ايميل

تماس با ما

نشاني دفتر مركزي (تهران): خيابان شهيد بهشتي - خيابان شهيد احمد قصير (بخارست) - كوچه پژوهشگاه (دوم) - پلاك 2

نشاني دفتر قم: بلوار 15 خرداد (شاه سيد علي) - كوچه شهيد ميثمي (كوي 10)

info@iict.ac.ir.com

٨٨٥٠١٠٦٤

اطلاعات بیشتر