">
  صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

کتاب فلسفه حقوق ترجمه بهروز جندقی، تالیف دکتر حکمت‌نیا، قربان‌نیا و غلامرضا پیوندی منتشر شد.
تحقیقی از گروه فقه و حقوق اسلامی پژوهشگاه منتشر شد؛

کتاب "فلسفه حقوق" به چاپ رسید

به گزارش اداره روابط عمومی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، کتاب "فلسفه حقوق"پنجاه و هفتمین کتاب گروه فقه و حقوق اسلامی پژوهشکده نظام‌های اسلامی پژوهشگاه است که توسط آقای بهروز جندقی ترجمه شده است.

فلسفه حقوق، در فضای علمی فرهنگی جامعه، گفتمانی نوپاست که حدود و ثغور مسایل آن و نیز اهمیت آن در فرایند استنباط حقوقی، به تدریج در حال شکل‌گیری است. معماری اسلامـی ساختمان فلسفه حقوق، نیازمنـد نگرشـی بنیادین و انتقادی به ریشه‌ها و مبانی فکری این دانش در مکاتب کهن و نوین غربی است.

بـا ایـن هـدف به مطالعـه و بررسـی دایرةالمعـارف‌های معتبر انگلیسی‌زبان درباره فلسفـه و فلسفـه حقـوق پرداختیـم و با دقــت، مبنایـی‌تــریـن و روزآمــدتــریـن مقـــالات این دائـرةالمعـارف‌ها را گزینش کردیـم.

این کتاب، دو بخش تالیف و ترجمه دارد؛ بخش نخست، مقالات تالیفی درباره فلسفه حقوق و فلسفه حقوق کیفری است؛ بخش دوم، ترجمه مجموعه مقالات وزین فلسفه حقوق در دایرةالمعارف‌های فلسفی پل ادواردز، راتلیج و دایرةالمعارف فلسفه حقوق است که در محورهای متنوعی نگارش یافته‌اند.

 

کتاب "فلسفه حقوق" ترجمه بهروز جندقی، تالیف دکترمحمـود حکمت‌نیا، مرحومناصر قربان‌نیا، حجت الاسلام و المسلمینغلامرضا پیوندی،با قيمت 42،000 تومان توسط سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامیعرضه گردیده است.

علاقمندان جهت کسب اطلاعات تکمیلی و تهیه کتاب میتوانند به وبگاه سازمان انتشاراتپژوهشگاه مراجعه نمایند.


١٠:٥١ - شنبه ٢٧ خرداد ١٣٩٦    /    شماره : ٥٤٢٠    /    تعداد نمایش : ٨٨خروج
عضویت در خبر نامه

تماس با ما

نشانی دفتر مركزی (تهران): خیابان شهید بهشتی - خیابان شهید احمد قصیر (بخارست) - كوچه پژوهشگاه (دوم) - پلاك 2

نشانی دفتر قم: بلوار 15 خرداد (شاه سید علی) - كوچه شهید میثمی (كوی 10)

info@iict.ac.ir

٨٨٥٠١٠٦٤

اطلاعات بیشتر