صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

خبر رحلت خلوت‌گزین بی‌نامي و گوشه‌نشین بی‌نشاني، عالم زاهد، آیت الله حاج‌شیخ حسن‌آقای پهلواني تهرانی مایه‌ی تاسف و تالّم شد.
پیام تسلیت آیت الله رشاد بمناسبت رحلت آیت الله پهلوانی تهرانی؛

آیت الله پهلواني تهرانی از سرمایه‌های معنوی پایتخت به‌شمار می‌رفت

به گزارش اداره روابط عمومی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، آیت‌الله علی‌اکبر رشاد رییس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی و رییس شورای حوزه‌های علمیه استان تهران، در پیامی ارتحال آیت اللهحاج ­شیخ حسن ­آقای پهلواني تهرانی را تسلیت گفت.

متن کامل این پیام ایشان بدین شرح است:

 

ارتحال رجال معنا از عاصمه­ی کشور ـ که اوتاد الأرض این بلد أمن­اند، و حصن حصین این خطه­ی خطیر ـ اقشار آماج بلا و حوزه­‌های علمیه‌‍­ی محتاج ولا در این سامان را بیش از پیش مبتلای فقر و فاقت معنوی می‌­سازد. ما این هجرت‌ها و هجران‌ها را به ساحت نورانی حجت حاضر حق (ارواح من سواه فداه) شکوه­ می­بریم.

خبر رحلت خلوت­گزین بی‌­نامي و گوشه‌­نشین بی‌­نشاني، عالم زاهد، آیت اللهحاج­ شیخ حسن ­آقای پهلواني تهرانی (طاب سراه) مایه‌­ی تاسف و تالّم شد. آن عالم دنیاگریز و ریاستیز که در زمره­ی تلامذه­ی قطب حکمت و معرفت آیت الله علامه طباطبائي (قدّه) و برادر عارف وارسته آیت الله حاج شیخ علی سعادت­‌پرور پهلوانیبود، از سرمایه‌های معنوی عاصمه به‌­شمار می‌­رفت و فقدان او خلأ جبران‌­ناپذیری در جامعه‌­ی دینی پایتخت محسوب می‌­گردد.

این­جانب این ضایعه‌ی مولمه را، از سوی خود و اعضای محترم شورای حوزه‌های علمیه‌ی استان تهران، و مدیران، مدرسان و طلاب مدارس علمیه‌ی استان، به محضر مبارک حضرت بقیّه الله (ارواحنا له الفداء)، رهبر فرزانه‌­ی انقلاب اسلامی و سایر مراجع تقلید، و بیت مکرم آن راحل رستگار، تسلیت عرض کرده، از بارگاه بلند باری برای او رفعت رتبت در جوار الهي، و برای وابستگان و دلبستگان آن مرحوم صبر و اجر مسالت دارم.

شایسته است سلسله‌­ی جلیله­‌ی روحانیت، مدرسان و طلاب عزیز مدارس علمیه و مردم قدرشناس تهران در مراسم بدرقه‌­ی پیکر پاک آن عالم عظیم‌­القدر حضور شایسته پیدا کنند.
 

 

                                                           علی‌­اکبر رشاد

                                                          7/3/1396مصادف با دوم رمضان 1438 

 


١٠:٣٨ - دوشنبه ٨ خرداد ١٣٩٦    /    شماره : ٥٣٨٧    /    تعداد نمایش : ٢٥١خروج
عضویت در خبر نامه

تماس با ما

نشانی دفتر مركزی (تهران): خیابان شهید بهشتی - خیابان شهید احمد قصیر (بخارست) - كوچه پژوهشگاه (دوم) - پلاك 2

نشانی دفتر قم: بلوار 15 خرداد (شاه سید علی) - كوچه شهید میثمی (كوی 10)

info@iict.ac.ir

٨٨٥٠١٠٦٤

اطلاعات بیشتر