دیدار دبیر انجمن های علمی حوزه های علمیه با آیت الله علی اکبر رشاد

به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین عبدالرسول هاجری دبیر انجمن های علمی حوزه های علمیه سراسر کشور با حضور در پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با ریاست پژوهشگاه، آیت الله علی اکبر رشاد دیدار و گفتگو کرد.

حجت الاسلام والمسلمین هاجری در این دیدار بررسی دقیق کتب و معرفی آثار و ترویج نظریه ها را از اهداف عمده دبیرخانه انجمن های علمی حوزه و دانست و افزود: تاکنون ۱۵۰۰  اثر از آثار برگزیده  ۵ مرکز برگزیده پژوهشی کشور دریافت شده است.تلاش برای معرفی  و مباحثه حول این آثار اولویت حوزه و انجمن های علمی است. ما در صدد آن هستیم که مباحث عالی علوم اسلامی به داخل استان ها و حوزه های سراسر کشور برده شود تا یک موجی ایجاد شود. همچنین قصد داریم از یک سو مدرسه فیضیه به محل عرضه ی کرسی های علمی تبدیل شده و از سوی دیگر در دانشگاه های سراسر کشور برای حوزه های علمیه امکان برگزاری کرسی های آزاد اندیشی و همچنین بحث و تبادل نظر و انتقال مطالب فراهم کنیم.

همچنین در این دیدار آیت الله علی اکبر رشاد رییس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی نیز ضمن تشکر از پیگیری های مجدانه حجت الاسلام والمسلمین هاجری و زحمات حجت الاسلام ابوالقاسم مقیمی حاجی دبیر همایش کتاب سال حوزه تصریح داشت: ما در حوزه و امور دینی باید به دنبال قالب مناسب باشیم تا بتوانیم دستاورد های خود را به نحو مطلوب دسته بندی و ارائه دهیم؛ به نظر می رسد انجمن های علمی با این روند به دنبال اصلاح نقاط ضعف مذکور است. دبیرخانه انجمن ها اگر بتواند تولیدات حوزه و دستاورد های حوزه را ترویج کند بسیار موثر خواهد بود.

وی با بیان اینکه برخی از آثار پژوهشگاه وجهه و اعتبار جهانی دارد افزود: جریان تحول در پژوهشگاه از سال گذشته آغاز شده و این تحول کاملا محسوس و مشهود است و  در سال جاری نیز پژوهشگاه  و حوزه تهران  در بحث کرسی های آزاد اندیشی و نقد و نظریه در کشور ممتاز و ان شاءالله اول خواهند بود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید