جریان‌شناسی سیاسی در ایران عنوان پرفروش‌ترین اثر غرفه سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی

به گزارش اداره روابط عمومی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، جریان شناسی سیاسی در ایران عنوان پرفروش ترین اثر غرفه سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی را به خود اختصاص داد.

در این کتاب به قلم علی دارابی که هجدهمین چاپ خود را اخیرا پشت سر گذاشته است تلاش می‌شود تا درک صحیحی از تحولات سیاسی – اجتماعی ایران بخصوص در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی به نسل امروز منتقل گردد.

چاپ هجدهم کتاب «جریان شناسی سیاسی در ایران» به قلم علی دارابی و در گروه انقلاب اسلامی پژوهشکده فرهنگ و مطالعات اجتماعی پژوهشگاه، با یک مقدمه، سه فصل به همراه جمع‌بندی و نتیجه‌گیری تدوین گردیده است.

فصل اول به کلیات و مبانی پژوهش، مفاهیم، ادبیات، پیشینه، پرسش‌ها، فرضیه‌ها و متغیرهای آن اختصاص دارد.

فصل دوم جریان شناسی سیاسی در ایران از ۱۳۲۰ تا ۱۳۵۷ پنج جریان مذهبی یا اسلام‌گرا، ملی‌گرا یا ناسیونالیست، چپ یا مارکسیستی، ترکیبی و التقاطی و بالاخره سلطنت‌طلب با ویژگی‌های هر یک از جریان‌های مذکور حاملان و سخن‌گویان آن‌ها مطرح شده است.

فصل سوم کتاب به جریان های سیاسی اسلام‌گرا در جمهوری اسلامی ایران اختصاص دارد.

چاپ هجدهم کتاب «جریان شناسی سیاسی در ایران» اثر علی دارابی، با قیمت ۲۲،۰۰۰ تومان توسط سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی عرضه گردیده است.

علاقمندان جهت کسب اطلاعات تکمیلی و تهیه کتاب می توانند به وبگاه سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی مراجعه نمایند.

سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، ۱۲ لغایت ۲۲ اردیبهشت ماه جاری در مصلی امام خمینی(ره) تهران در حال برگزاری است.

غرفه پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در شبستان اصلی، روبه روی راهروی ۲۰ پذیرای علاقمندان به کتاب و کتابخوانی است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید