کتاب” فعالیت سیاسی”

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، فعالیت سیاسی مطلوب، علاوه بر نیت و انگیزه الهی، نیازمند مهارت هایی است که کاربست آنها می تواند حرکت جامعه به سوی تحقق آرمان های اسلامی و کارآمدی حکومت دینی را تضمین کند. گروه سنت های حوزوی و آداب طلبگی مرکز پژوهش های جوان پژوهشگاه، مجموعه ای ارزشمند در یازده مجلد با نام مهارت های طلبگی گردآوری کرده که جلد دهم این مجموعه با عنوان ” فعالیت سیاسی” اثرآقای سید سجاد ایزدهی، به تازگی منتشر شده است.

عناوین مجموعه مهارت های طلبگی در یک طبقه‌ بندی به فردی، خانوادگی و اجتماعی تقسیم شده است و در طبقه ‌بندی ثانوی، ذیل موضوعات فردی، به مباحث علمی، اخلاقی و تبلیغی پرداخته می ‏شود. دهمین دفتر این مجموعه با عنوان “فعالیت سیاسی“،دفتری از فصل اجتماعی این مجموعه است.

نویسنده در این اثر، براین باور است که طلاب و روحانیون، ضمن اینکه می بایست شریعت، اخلاق و معنویّت را در فعالیت های سیاسی خویش، مدّ نظر داشته باشند. باید از اشتباهات پیراسته بوده و خود را به مهارت هایی در عرصه فعالیت های سیاسی آراسته سازند، تا ضمن این که ارتباط مطلوب و مستحکم تری با مردم برقرار کنند، به صورت مناسب تری اهداف و غایت شریعت را در جامعه محقق سازند.

این کتاب شامل چهار فصل به شرح زیر است.

فصل اول: علل ضرورت مشارکت روحانیون در فعالیت های سیاسی

فصل دوم: ارکان فعالیت های سیاسی طلاب  

فصل سوم: مهارت های طلبگی در عرصه فعالیت های سیاسی

فصل چهارم: چالش ها و پیامدهای فعالیت سیاسی طلاب 

ایزدهی در بخشی از مقدمه کتاب خود چنین می نویسد:

تسلط بر مهارت های خاص و متناسب با فعالیت های عرصه زندگی فردی و اجتماعی، ازجمله راهکارهایی است که می تواند به پیشبرد امور در کوتاه ترین زمان انجامیده و ضمن تأثیر مضاعف و عمیق در عرصه آن فعالیت، اهداف و غایات آن را نیز به بهترین صورت، تحصیل نماید. برای نمونه بسیاری از دانشمندان به علت فقدان مهارت های انتقال مفاهیم و مطالب قادر نیستند دانش و مفهوم مورد نظر خود را به مخاطبانشان منتقل سازند. در مقابل افرادی با دانش کمتر، پس از بهره گیری از مهارت هایی مانند سخنوری،‌ نویسندگی، تدریس و روابط عمومی، قادر خواهند بود مباحث و دانش خویش را به خوبی و در مدت زمان مناسب، ‌به دیگران منتقل کنند و تأثیرات عمیقی در مخاطب خویش به جای بگذارند.‌

 

گفتنی است دهمین جلد از مجموعه یازده جلدی مهارتهای طلبگی با عنوان” فعالیت سیاسی” اثر سید سجاد ایزدهی، با قیمت 7000 تومان توسط انتشارات کانون اندیشه جوان، منتشر و در دسترس مخاطبان قرار گرفته است.

علاقمندان جهت کسب اطلاعات تکمیلی و تهیه این کتاب میتوانند به نشانی www.poiict.irمراجعه کنند.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید