کتاب “شهادت نامه عشاق” مجموعه اشعار عاشورایی منتشر شد

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، کتاب “شهادت نامه عشاق” مجموعه اشعار عاشورایی به قلم به قلم سرکار خانم لیلا خجسته راد است که در گروه ادب و هنر مرکز پژوهش های جوان پژوهشگاه سامان یافته و با نگاهی متفاوت به واقعه کربلا، می کوشد تا این اصل را نمایان کند که هیچ گاه واقعه جانسوز کربلا کهنه و از ذهن ها رخت بسته نخواهد شد.

در این کتاب، اشعار شاعران جوان امروز کنار شاعران مطرح گذشته و معاصر آورده شده تا مجموعه ‌ای از چند نسـل، زنجیـره ‌ای بسازند از ارادتشـان به امام حسـین(ع) و خانواده ‌اش. سعی شده تا جای ممکن، خلاصه‌ای از زندگی و آثار همگی کنار نامشان آورده شود تا یادی دوباره شود از آنها که شناخته شده‌ اند و آشنا شویم با شاعران چند دهۀ اخیر که در مصیبت خاندان رسول(ص) قلم زده ‌اند.

اشعار همگی بنا بر تقدم تاریخ تولد شاعران، از قرن نهم هجری قمری تا دهۀ ششم قرن چهاردهم شمسی، به ترتیب آورده شده است. برای ایجاد نظم و یک ‌دستی کار، اشعار موزون و اشعار سپید و نیمایی در دوفصل جداگانه آورده شده تا خواننده راحت ‌تر به قالبی که به آن علاقه دارد، دسترسی پیدا کند.

و چه شرافت بزرگی ‌ست، آن که شاعری، قلمش را بر پیکره سپید اوراق قربانی کند 

و این قربانی موزون را رو به شش گوشه ارباب گرفته و بگوید:یا حسیناین قربانی را از ما بپذیر!

کتاب “شهادت نامه عشاق” مجموعه اشعار عاشورایی از دو بخش کلی به شرح زیر تشکیل شده است:

بخش اول: یادداشتها

بخش دوم: اشعار برگزیده

لازم به یادآوری است در بخش اول این کتاب یادداشت هایی از شخصیت های برجسته ادبی همچون: دکتر محمدرضا سنگری، دکتر محمدحسین باقری، دکتر مرضیه آتشی پور، دکتر اکرم نعمت الاهی، دکتر رضا جلیلی، حجت الاسلام و المسلمین سید علی حسینی ایمنی، محمد حسن شاهنگی و …. وجود دارد.

 

گفتنی است کتاب “شهادت نامه عشاق” مجموعه اشعار عاشورایی به قلم لیلا خجسته راد، با قیمت 15000 تومان توسط انتشارات کانون اندیشه جوان، منتشر و در دسترس مخاطبان قرار گرفته است.

علاقمندان جهت کسب اطلاعات تکمیلی و تهیه کتاب می توانند به نشانی  www.poiict.irمراجعه کنند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید