کتاب”طعم خوش اخلاق در خانواده”

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی کتاب”طعم خوش اخلاق در خانواده” اثر هادی حسین خانی محقق گروه اخلاق، تربیت و روانشناسی مرکز پژوهش های جوان پژوهشگاه به چاپ رسید.

این کتاب برای داشتن گفتگوی اثر بخش در خانواده و با همسران، حل اختلاف در چند گام با همسران، مدیریت درست امور اقتصادی و رفت و آمدها در خانواده، لذت بردن از رابطه زناشویی با حفظ اخلاق و درست ایفا کردن نقش اخلاقی خود در خانواده به مخاطب توصیه می شود.

“طعم خوش اخلاق در خانواده”از شش گفتار، به شرح زیر تشکیل شده است.

گفتار اول: اخلاق در گفت و گو

گفتار دوم: اخلاق در حل تعارض بین فردی

گفتار سوم: اخلاق در برقراری ارتباط در خارج از سیستم خانواده

گفتار چهارم: اخلاق در امور اقتصادی

گفتار پنجم:اخلاق در امور جنسی

گفتار ششم: اخلاق در مدیریت خانواده و ایفای نقش

حسین خانی در بخشی از مقدمه کتاب خود چنین می نویسد:

استحکام و تعالی خانواده به عنوان یکی از مهمترین و تأثیر گذار ترین نهادهای اجتماعی به میزان بسیار زیادی از حاکمیت ارزش های اخلاقی در آن متأثر است؛ از این رو در منابع اسلامی بر صلاحیت اخلاقی به مثابه یک معیار کلیدی در همسر گزینی تأکید شده است. علاوه بر توجه به صلاحیت اخلاقی همسر در اصل ازدواج و انتخاب همسر رعایت اصول اخلاقی در طول زندگی مشترک نیز حائز اهمیت فراوان است و به همین دلیل، در منابع اسلامی تأکید فراوانی بر حاکمیت اخلاق در روابط بین همسران مشاهده می شود و حتی جزیی ترین نکات اخلاقی که موجب تقویت بنیان خانواده می شود، مورد توجه جدی قرار گرفته است. بررسی های گوناگون در موضوع خانواده نیز نشان دهنده آن است که تضعیف بنیاد خانواده در جامعه امروز تا حد زیادی از ضعف ارزش های اخلاقی در خانواده و به ویژه در روابط بین همسران ناشی می شود.

 

کتاب”طعم خوش اخلاق در خانواده” اثر هادی حسین خانی، با قیمت 10000 تومان توسط انتشارات کانون اندیشه جوان، منتشر و در دسترس مخاطبان قرار گرفته است.

علاقمندان جهت کسب اطلاعات تکمیلی و تهیه کتاب می توانند به نشانی  www.poiict.irمراجعه کنند.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید