ذهن زاینده، ذوق ادبی سرشار، زبان دل‌نشین و زندگی زاهدانه از ویژگی‌های برجسته‌ی آیت الله حائری شیرازی بود

به گزارش اداره روابط عمومی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، به‌­مناسبت ارتحال آیت الله حائری شیرازی(ره) پیام تسلیتی از سوی آیت‌الله علی اکبر رشاد رییس شورای حوزه­‌های علمیه­ استان تهران و موسس و رییس پژوهشگاه فرهنگ واندیشه اسلامی صادر شد؛ آیت الله رشاد، در این پیام، برخورداری از ذهن زاینده و نقاد، ذوق ادبی سرشار، زبان دل­‌نشین و زندگی زاهدانه، انقلابی­‌گری و معاشرت صمیمانه با توده‌­ی مردم را، از ویژگی‌های برجسته­‌ی آیت الله حائری شیرازی(ره) خواندند.

متن پیام ایشان به­‌شرح زیر است:

 

 إنا لله وإنا الیه راجعون

خبر رحلت عالم مجاهد و زاهد، روحانی خلیق و خدوم، آیت الله محیی الدین حائری شیرازی (قدّس سرّه) مایه‌­ی تاسف و تاثر جامعه­‌ی دینی و علاقه­‌مندان به آن شخصیت بزرگوار گردید.

ایشان که از تلامذه­‌ی حضرت امام خمینی و پیشگامان و زجرکشیدگان دوران مبارزه با رژیم سستمشاهی بود، عمر بلند و پربرکت خویش را، سخاوتمندانه صرف خدمات دینی و اجتماعی و پشتیبانی بی­‌دریغ از رهبری حضرت امام خمینی(قده) و آرمان‌های انقلاب اسلامی و همراهی با رهبر معظم انقلاب اسلامی (دام ظله) کرد. ذهن زاینده و نقاد، ذوق ادبی سرشار، زبان دل­نشین و زندگی زاهدانه، انقلابی­‌گری و معاشرت صمیمانه با توده‌­ی مردم، از ویژگی‌های برجسته‌­ی آن مرحوم بود.

این بنده‌­ی کمترین، این ضایعه‌­ی مولمه را، از سوی خود و شورا و مرکز مدیریت حوزه، مدرسان مدارس علمیه­‌ی استان تهران، ونیز مسئولان و اعضای هیات علمی پژوهشگاه، به محضر مبارک حضرت بقیه الله (عج)، رهبر معظم انقلاب اسلامی و سایر مراجع عظام تقلید (دام ظلهم)، حوزه­‌های علمیه، شاگردان و فرزندان سوگمند آن راحل رستگار تسلیت عرض کرده، از بارگاه بلند باری برای بازماندگانش صبر و سلامت، و برای آن فقید سعید، غفران و حشر با اولیاء الاهی را مسئلت می­دارم.

 

علی­‌اکبر رشـاد

30، 9، 96

 

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید