ارتحال آیت الله قبله ای، ثُلمه ای بر جامعه ی دینی و حوزه های علمیه است

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، در پی ارتحال مدرس پیشکسوت و برجسته ­ی سطوح عالی حوزه ­­ی علمیه­ ی تهران، آیت ‌الله حاج شیخ خلیل قبله ­ای خویی، آیت الله رشاد رییس شورای حوزه ­های علمیه استان تهران و رییس پژوهشگاه طی پیامی این ضایعه ‌ی مولمه را تسلیت گفتند.

متن کامل پیام ایشان به شرح زیر است:

إنّا لله و إنّا إلیه راجعون

خبر ارتحال مدرّس پیشکسوت و برجسته ­ی سطوح عالی حوزه ­­ی علمیه­ ی تهران، حضرت آیت ‌الله حاج شیخ خلیل قبله ای خویی (قدّس سرّه)، مایه‌ ی تالّم و تأسف گردید.

فقدان این عالم با اخلاص و اخلاقی، که از شاگردان حضرات آیات حجت کوه کمره ای، امام خمینی و سیدابوالقاسم خویی (قدس الله اسرارهم) بود و ده ها سال در مدارس علمیه مروی و شهید بهشتی به تدریس علوم دینی و تربیت طلاب اشتغال داشت، ثُلمه ­ای بر جامعه­ ی دینی و حوزه­ های علمیه قلمداد می ­گردد.

مرحوم آیت‌ الله قبله ‌ای (قدّه) در کنار تربیت شاگردان شایسته، تألیفات علمی ارزشمندی را در فقه، اصول و کلام از خود به یادگار نهاده است.

این ­جانب این ضایعه ‌ی مولمه را، از سوی خود و اعضای محترم شورای حوزه‌ های علمیه ‌ی استان تهران، مدیران، مدرسان و طلاب مدارس علمیه‌ ی استان، به محضر مبارک حضرت بقیّه الله (ارواحنا له الفداء)، رهبر فرهیخته­ ی انقلاب اسلامی، و سایر مراجع تقلید، وابستگان و دلبستگان آن فقید سعید، تسلیت عرض کرده، از بارگاه بلند باری برای او رفعت رتبت در جوار الهی، و برای همه­ ی بازماندگان آن مرحوم صبر و اجر مسئلت دارم.

 

علی‌اکبر رشـاد

رییس شورای حوزه ­های علمیه استان تهران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید