آیت الله پهلوانی تهرانی از سرمایه‌های معنوی پایتخت به‌شمار می‌رفت

به گزارش اداره روابط عمومی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، آیت‌الله علی‌اکبر رشاد رییس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی و رییس شورای حوزه‌های علمیه استان تهران، در پیامی ارتحال آیت اللهحاج ­شیخ حسن ­آقای پهلوانی تهرانی را تسلیت گفت.

متن کامل این پیام ایشان بدین شرح است:

 

ارتحال رجال معنا از عاصمه­ی کشور ـ که اوتاد الأرض این بلد أمن­اند، و حصن حصین این خطه­ی خطیر ـ اقشار آماج بلا و حوزه­‌های علمیه‌‍­ی محتاج ولا در این سامان را بیش از پیش مبتلای فقر و فاقت معنوی می‌­سازد. ما این هجرت‌ها و هجران‌ها را به ساحت نورانی حجت حاضر حق (ارواح من سواه فداه) شکوه­ می­بریم.

خبر رحلت خلوت­گزین بی‌­نامی و گوشه‌­نشین بی‌­نشانی، عالم زاهد، آیت اللهحاج­ شیخ حسن ­آقای پهلوانی تهرانی (طاب سراه) مایه‌­ی تاسف و تالّم شد. آن عالم دنیاگریز و ریاستیز که در زمره­ی تلامذه­ی قطب حکمت و معرفت آیت الله علامه طباطبائی (قدّه) و برادر عارف وارسته آیت الله حاج شیخ علی سعادت­‌پرور پهلوانیبود، از سرمایه‌های معنوی عاصمه به‌­شمار می‌­رفت و فقدان او خلأ جبران‌­ناپذیری در جامعه‌­ی دینی پایتخت محسوب می‌­گردد.

این­جانب این ضایعه‌ی مولمه را، از سوی خود و اعضای محترم شورای حوزه‌های علمیه‌ی استان تهران، و مدیران، مدرسان و طلاب مدارس علمیه‌ی استان، به محضر مبارک حضرت بقیّه الله (ارواحنا له الفداء)، رهبر فرزانه‌­ی انقلاب اسلامی و سایر مراجع تقلید، و بیت مکرم آن راحل رستگار، تسلیت عرض کرده، از بارگاه بلند باری برای او رفعت رتبت در جوار الهی، و برای وابستگان و دلبستگان آن مرحوم صبر و اجر مسالت دارم.

شایسته است سلسله‌­ی جلیله­‌ی روحانیت، مدرسان و طلاب عزیز مدارس علمیه و مردم قدرشناس تهران در مراسم بدرقه‌­ی پیکر پاک آن عالم عظیم‌­القدر حضور شایسته پیدا کنند.
 

 

                                                           علی‌­اکبر رشاد

                                                          ۷/۳/۱۳۹۶مصادف با دوم رمضان ۱۴۳۸ 

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید