آیت‌الله رشاد حمله‌ی نظامی آل‌سعود به کشور یمن را محکوم کرد

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، آیت‌الله علی اکبر رشاد رئیس شورای حوزه های علمیه استان تهران و رئیس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، حمله‌ی نظامی آل‌ سعود به کشور یمن را محکوم کرد. متن این بیانیه‌ بدین شرح است:

حمله‌ ی نظامی غیرمشروع رژیم ارتجاعی آل‌ سعود به کشور یمن، نشانه‌ ی آن است که سنت امریکایی اِعمال سیاست جنگ‌ طلبانه و «دیپلماسی زور» در جهان معاصر، در حال تبدیل‌شدن به رویّه‌ ای رایج در مناسبات منطقه‌ ای و جهانی است. تجاوز آل‌سعود، آغاز مرحله‌ ی جدیدی از این رویّه‌ ی ضدانسانی و مستبدانه‌ ی آمریکایی ـ اروپایی است.

این اقدام نابخردانه‌ ی رژیم آل‌سعود، در عین حال، به‌ معنی شکست سیاست تجاوز مستقیم قدرت‌ ها در کشورها و تصمیم مستکبران بر جایگزینی «به‌ کارگیری ژاندارم‌ ها به جای ژنرال‌ ها» در اعمال سیاست تروریسم دولتی است، تا با این شیوه، ضمن پیشبرد اهداف شوم خود، از خطرات و خسارات مادی و معنوی تجاوزات مستقیم، در امان بمانند، و صددرصد هزینه‌ی این جنگ‌ ها را نیز از جیب مردم منطقه تأمین نمایند.

حمله‌ ی آل‌ سعود به انقلاب دینی و مردمی یمن، علاوه بر ایفای نقش ژاندارمی منطقه‌ ای به نیابت از امریکا و اسرائیل، و دامن‌ زدن به جنگ خانگی مسلمانان، بنا به اشاره‌ ی کفر جهانی توسط این رژیم، نوعی فرار به جلو از بیم ابتلا به سرنوشت مشابه و کوشش برای انتقال بحران‌ های داخلی این رژیم فرتوت به خارج از مرزهاست؛ اما حکومت آل‌سعود شکننده‌ تر از آن است که با چنین اقداماتی بتواند زوال خود را به تأخیر افکند. حکومتی که گرفتار جنگ قدرت میان هزارفامیلِ چپاولگر عربستان است، و شمارش معکوس روند فروپاشی‌ اش آغاز شده است، با اعزام ارتش بزمی و نازپرورده و جنگ‌ نادیده‌ ی خویش برای مقابله با انقلاب مردمی کشور یمن طرفی نخواهد بست، و پیامدهای این تجاوز، لاجرم دامن این رژیم را خواهد گرفت.

آیت‌الله رشاد در ادامه تأکید کرده است:

هم‌ پیمانان آل‌ سعود نیز بدانند: رواج این رویّه‌ ی تجاوزگرانه، علاوه بر آنکه امنیت ملت‌ ها و استقلال و تمامیت ارضی کشورها را به مخاطره می‌ افکند، گریبانگیر آنان نیز خواهد شد.

رئیس شورای حوزه‌های علمیه‌ی استان تهران، در ادامه تصریح نموده است:

نظامیان این کشورها اندیشه کنند چرا دولت‌ هایی که در حمله به مردم انقلابی یمن با آل‌سعود همراه شده‌ اند، طی هفتاد سال اشغال سرزمین‌ های اسلامی، در مقابل تجاوزات و مظالم رژیم صهیونیستی هرگز از ملت فلسطین دفاع نکردند؟ چرا در دو جنگ اخیر، کمترین کمکی به مردم بی‌ دفاع غزه ننمودند؟ و چرا اکنون در مقابله با جنایات داعش، امکانات نظامی کشورها را به کار نمی‌ گیرند؟ نظامیان مسلمان و میهن‌ پرست کشورهای عربی تن به ذلتِ پیروی کورکورانه‌ ی دولت‌ های خود از سعودی‌ های بی‌ خرد ندهند و خود را بی‌جا به خطر نیافکنند و جان ارزشمند خویش را ارزانی نیات هوس‌آلود دولتمردان سرسپرده نکنند.

ایشان همچنین افزوده است:

وظیفه‌ ی دینی و ملی ارتش و مردم مؤمن و انقلابی یمن در این شرایط خطیر و سرنوشت‌ ساز بسیار سنگین است، آنان باید از استقلال ارضی کشور و شرافت ملی خویش مردانه دفاع کنند، و توجه داشته باشند که در صورت ورود ارتش کشورهای بیگانه به وطن آنان، رهایی از اشغال سرزمینشان تا دهه‌ ها ممکن نخواهد گشت؛ مسلمانان آزاده‌ ی جهان و در رأس آنان ملت ایران اسلامی نیز موظف به حمایت از مردم مظلوم و بپاخاسته ی یمن هستند؛ بی‌ شک دولت قدرتمند جمهوری اسلامی نیز برای حل دیپلماتیک و سیاسی بحران از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید